REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 21 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski20.02.19 (10:19)

Niemcy do dziś potajemnie wypłacają pieniądze za służbę w SS

Raport przedstawiony w belgijskim parlamencie wstrząsnął deputowanymi. Wynika z niego, że Niemcy do tej pory gratyfikują finansowo osoby, które zobowiązały się do lojalności wobec Hitlera i służyły w SS.
akg-images / East News

Pieniądze płyną na konta Belgów i Brytyjczyków potajemnie. Tożsamość adresatów znają jedynie ambasadorzy Niemiec. Władze Belgii i Zjednoczonego Królestwa niewiele albo wręcz nic nie wiedziały o procederze.

Emerytury dla byłych członków SS dostaje około 30 Belgów. Ustalono, że pieniądze dostają nie tylko byli naziści w Belgii. Wypłacane są również Brytyjczykom, choć ich liczby w raporcie nie podano - informuje Euronews.

REKLAMA

Sytuacja jest taka sama w Wielkiej Brytanii, gdzie byli członkowie SS otrzymują również emerytury bezpośrednio z Niemiec, bez przekazywania ich lub opodatkowania przez władze brytyjskie - zarzucają twórcy raportu, którymi są deputowani Olivier Maingain, Stephane Crusniere, Veronique Caprasse i Daniel Senesael.

Byli członkowie SS w Belgii dostają od 435 do 1275 euro miesięcznie. Z kwot tych nie są potrącane żadne podatki. Belgijscy deputowani zaapelowali do rządu, by uregulować sprawę z władzami w Berlinie.

Bundesarchiv / Wikimedia Commons CC BY-SA

Wzywamy rząd do przywrócenia sprawiedliwości - fiskalnej, społecznej i historycznej - stosownie do historycznych i moralnych zobowiązań podjętych przez założycieli wspólnej Europy, w tym nasz kraj i Niemcy - głosi uchwała parlamentu w Brukseli.

Emerytury są wypłacane na podstawie dekretu Hitlera. Był to jedyny dekret, którego nie odwołano na konferencji w Poczdamie w 1945 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij