o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Niemcy wprowadzają sankcje wobec Iranu. Zakazały latania linii lotniczej Mahan

19
Podziel się

Władze zakazały irańskim liniom lotniczym Mahan Air latania z niemieckich lotnisk. Wiąże się to z sankcjami przyjętymi przez Unię Europejską przeciwko Iranowi.

Niemcy wprowadzają sankcje wobec Iranu. Zakazały latania linii lotniczej Mahan
(Wikipedia, Konstantin von Wedelstaedt)
bDZTyFqt

Uzasadnieniem dla zakazu miały być zastrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa. Pojawiły się również podejrzenia, że linia lotnicza była wykorzystywana przez Iran do celów wojskowych.

Linie lotnicze Mahan Air są po Iran Air drugim co do wielkości przewoźnikiem Iranu. Między niemieckimi miastami Düsseldorf i Monachium a Teheranem latały cztery razy w tygodniu.

Na początku stycznia UE nałożyła sankcje na irańskie służby bezpieczeństwa i dwóch ich przywódców. Oskarża się ich o udział w serii morderstw i planowanych ataków przeciwko krytykom Teheranu w Holandii, Danii i Francji. Sankcje miały objąć zamrożenie funduszy i aktywów finansowych należących do irańskiego ministerstwa wywiadu i indywidualnych urzędników, ale nie były ukierunkowane na żadne firmy.

bDZTyFqv

Jednak linia Mahan Air znalazła się na czarnej liście USA w 2011 r. Amerykańskie władze twierdziły, że przewoźnik zapewnia techniczne i materialne wsparcie irańskiemu Korpusowi Strażników Rewolucji Islamskiej, znanemu jako siły specjalne Kuds.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Skutki rozmów amerykańsko-chińskich są widoczne i w Polsce. "Ropa jest czuła na geopolitykę"
bDZTyFqW
KOMENTARZE
(19)
malkontent
2 lata temu
Podobno tylko Polska slepo wykonuje dyrektywy z za oceanu ?????
on
2 lata temu
USA oraz Gestapowcy..... wszystko jasne ..
fg
2 lata temu
GRZEGORZ BRAUN NA PREZYDENTA
bDZTyFqX
vf
2 lata temu
GRZEGORZ BRAUN NA PREZYDENTA
DFH
2 lata temu
GRZEGORZ BRAUN NA PREZYDENTA
zUSA
2 lata temu
Iran ze swoim religijnym eksternizmem nie ma czego szukac w cywilizowanym swiecie. Moze liczyc na poparcie Rosjii, Syrii i paru innych "rewolucjonistow". Prawda jest taka, ze "nawiedzeni religijnie " wygina w konfrontacji ze swiatem nauki. Pozostanie tradycyjnie Afganistan z malejaca populacja i dochodem na poziomie Afganistanu .. :))
FILUTEK z Lub...
2 lata temu
Niemcom się nie dziwię, są w dalszym ciągu pod amerykańską okupacją. ale my? a może też jesteśmy pod okupacją amerykańską?
Pszek
2 lata temu
kiedy sankcje dla niemiec, francji, wielkiej brytani, usa za zbrodnie na Syrii i Syryjczykach (nie wspominając o Iraku, Libii, Jugosławii ...)
hihip
2 lata temu
a co USA obchodzi co robi ze swoimi pieniędzmi jakaś firma w Iranie
gość
2 lata temu
Odpieprzcie się od Iranu, to żydowsko - amerykańska nagonka, a właściwie żydowski plan realizowany przy pomocy amerykańskich rąk.
druid
2 lata temu
Drugie Monachium? preludium do wojny światowej?
Hgf
2 lata temu
Pierwszorzednie
tak właśnie j...
2 lata temu
Linie lotnicze Izraela jakoś latają do Niemiec. A przecież co dnia słyszymy i czytamy, że Izrael dokonuje bezprawnych ataków na terytorium Syrii. W dodatku regularnie dokonuje naruszeń (traktując jak swoje) nieba Libanu. Nic tak nie boli jak brak równego traktowania.
bDZTyFqP
polkie
2 lata temu
Lapy precz od Iranu>tylko pokoj.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić