REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski08.08.18 (09:12)

Międzynarodowe sankcje były Kimowi niestraszne. Teraz wiadomo, dlaczego

Amerykanie ujawnili nielegalną sieć handlową, którą Kim Dzong Un wykorzystywał przez ostatnie lata do omijania nakładanych na Koreę Północną zakazów eksportu.
AFP PHOTO/KCNA VIA KNS

Handel węglem kwitł w najlepsze. Jak ustalili dziennikarze z Radio Free Asia, za pośrednictwem firm zarejestrowanych w Rosji, Korea Północna sprzedawała węgiel zagranicznym kontrahentom.

Ten węgiel trafiał później dalej, już jako rosyjski. Proceder takiego oszustwa trwał od 2016 roku - czytamy w raporcie.

REKLAMA

Tuż po nałożeniu zakazu na eksport przez USA, Korea wymyśliła sprytny pomysł na handel. By nie ryzykować całkowitych strat w razie przejęcia ładunków na morzu, Koreańczycy pobierali od kupców 30 proc. wartości zanim węgiel wyruszył w drogę. Kolejne 30 proc. ceny trafiało do Korei, gdy towar docierał do portów w Rosji, a resztę, gdy otrzymywał go kupiec.

Zobacz także: Oszukiwali kobiety. Proceder trwał blisko 10 lat

Rozmiar procederu był ogromny. Szacuje się, że rocznie Koreańczycy sprzedawali około 7,5 mln ton "rosyjskiego" węgla. Prawdopodobnie przenieśli nawet magazyny tego kruszcu z Nampo i Songnim do Chongjin i Wonsan, z których jest dużo bliżej do Rosji.

By jeszcze lepiej zamaskować swoje działania Koreańczycy używali do handlu kont bankowych założonych w Chinach - dodaje Radio Free Asia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij