Dagmara Smykla| 

Niemcy zatrzymali terrorystów. Chcieli wojny domowej

212
Podziel się:

Niemiecka policja zatrzymała 12 mężczyzn. Mieli planować ataki terrorystyczne, a w dłuższej perspektywie wywołanie wojny domowej. Według śledczych członkowie grupy zamierzali atakować polityków, muzułmanów, osoby ubiegające się o azyl oraz policjantów.

Niemiecka policja zatrzymała mężczyzn podejrzanych o planowanie wojny domowej.
Niemiecka policja zatrzymała mężczyzn podejrzanych o planowanie wojny domowej. (East News)

Niemcy zaskoczyli członków organizacji terrorystycznej w ich domach. Tamtejsza policja przeprowadziła naloty na mieszkania 13 mężczyzn w piątek rano. Tylko jeden z nich został na wolności, resztę tymczasowo zatrzymano. Mężczyźni usłyszeli zarzuty przynależności lub wspierania organizacji terrorystycznej.

Niemcy chcieli wywołać wojnę domową z pomocą zamachów

Do grupy miało należeć pięciu mężczyzn zdecydowanych na planowanie i popełnianie zabójstw. Kolejnych ośmiu miało wspierać ich finansowo lub dostarczać broń. Zatrzymani mają od 20 do 55 lat. Za przywódcę uznano 53-letniego Wernera S. z Bawarii. Mężczyźni planowali ataki na polityków, muzułmanów, azylantów i policjantów.

Ich celem było wstrząsnąć, a w dłuższej perspektywie przezwyciężyć porządek społeczny Republiki Federalnej Niemiec - twierdzi prokuratura federalna.

Zobacz też: Lodówka z niespodzianką. Wielka akcja policji. Tego się nie spodziewali

Niemiecka policja nie pozwoliła im rozwinąć skrzydeł. Podejrzani mieli utworzyć grupę we wrześniu ubiegłego roku. Pochodzili z sześciu krajów związkowych: Badenii-Wirtembergii, Bawarii, Saksonii-Anhalt, Nadrenii-Palatynatu, Nadrenii Północnej-Westfalii i Dolnej Saksonii. Kontaktowali się głównie przez komunikatory internetowe, ale zorganizowali również kilka spotkań.

Jeden z zatrzymanych to policjant. Funkcjonariusz miał być sympatykiem i pomocnikiem grupy. Minister spraw wewnętrznych poinformował, że policjant został zawieszony do czasu zakończenia śledztwa. Naloty na mieszkania rzekomych terrorystów przeprowadzono głównie w celu sprawdzenia, czy mężczyźni posiadali broń. Podejrzenia miały się potwierdzić, w ich domach znaleziono głównie broń domowej roboty - informuje "Der Spiegel".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić