o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Machnio
|

Koronawirus. Kolejny chory z Wielkiej Brytanii. Miał kontakt z pozostałymi zarażonymi

39
Podziel się

W Wielkiej Brytanii odnotowano już czwarty przypadek zarażenia koronawirusem. Lekarze badający powiązania między pacjentami odkryli, że najnowszy przypadek zarażenia miał prawdopodobnie związek ze wcześniej zdiagnozowanymi chorymi z Francji, Anglii i Hiszpanii.

Koronawirus. Kolejny chory z Wielkiej Brytanii. Miał kontakt z pozostałymi zarażonymi
(East News)
bDYQjiRh

Kolejny pacjent zarażony wirusem został zdiagnozowany w Wielkiej Brytanii. "Miał kontakt ze wcześniej potwierdzonym przypadkiem, a wirus został przekazany we Francji", mówi profesor Chris Whitty dla "Evening Standard".

Koronawirus. Najnowsze informacje o zarażonych w Europie

Lekarze badają powiązania między zarażonymi. Poprzedni, trzeci przypadek to Brytyjczyk w średnim wieku, który pod koniec stycznia przebywał w Singapurze. Został zdiagnozowany w Brighton. Brytyjski Departament Zdrowia nie podaje jednak szczegółów, w jakim sposób doszło do kontaktu między zarażonymi.

Z dzisiejszego raportu wynika, że nowy przypadek możemy łączyć z zarażonymi z francuskiego kurortu narciarskiego, który z kolei wiążemy z chorym z Brighton. Łączymy je także z obywatelem Wielkiej Brytanii, który powrócił z Singapuru - mówi Paul Hunter, profesor medycyny z Uniwersytetu Wschodniej Anglii.

bDYQjiRj

Choć obecnie nie znamy wielu szczegółów na temat tego, jak ten nowy przypadek został powiązany, jego identyfikacja na tym etapie nie wskazuje na szersze rozpowszechnienie w społeczności brytyjskiej - dodaje lekarz.

Zobacz także: Dezynfekcja ulicy. Codzienność Wuhan

Wielka Brytania sprowadza swoich obywateli z Chin. Na teren Wielkiej Brytanii dotarł samolot z brytyjskimi obywatelami ewakuowanymi z okolic objętych działaniem niebezpiecznego wirusa. Według Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów jest to drugi i ostatni taki transport. Pasażerowie zostali przewiezieni do szpitala i objęci dwutygodniową kwarantanną.

bDYQjiRp

Stale rośnie liczba ofiar. Jest już ponad 40 tys. potwierdzonych przypadków występowania koronawirusa na świecie. Ponad 900 osób poniosło śmierć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYQjiRK
KOMENTARZE
(39)
axel
rok temu
Przyjdzie wiosna, wylegną się komary i muchy, dopiero się zacznie. Czy ktoś badał przeżywalność tego wirusa w organizmach owadów?! Dżumę roznosiły pchły, więc i tego Wuhowirusa też mogą.
stats
rok temu
Na stateczku z 2000 ludków 80 zarażonych i żadnego trupa. Jak lemingi liczą śmiertelność?
Prawda
rok temu
To jest po prostu karma, źle twkruja zwierzęta, zabijają niewinne psy, to w końcu im się to wynagrodzilo w taki sposób
bDYQjiRL
Tom
rok temu
Game over.I dobrze.ludzie nie zasługują na życie na tej planecie.
UK 🇬🇧
rok temu
WIRUS JEST TEN OD PSOW W CHINACH POWINIEN BYC ZAKAZ ZABIJANIA PSOW I ROBIENIE Z NICH JEDZENIA W RESTAURACJACH TO JEST SKANDAL ❗TO SYF KTORY OBEJMIE TERAZ CAŁY SWIAT 😔
Michał 0808
rok temu
A mnie najbardziej interesuje to w tej chwili jakim cudem człowiek który nie ma żadnych objawów w zaraża innych skoro Przenosi się drogą kropelkową to nie oznacza że się całuje z każdym na ulicy a jednak ludzie po kontakcie z taką osobą już są zarażeni Czy ktoś odpowie na to pytanie skoro nie kaszle nie kicha to jak zaraża ???????
JAGDA
rok temu
U nas priorytetem jest walka opozycji z rządzącymi.
literat z 1l
rok temu
Przekazuję ci wirusa - jak to niewinnie a nawet romantycznie brzmi...
Aaaa
rok temu
😨😢
Slawek
rok temu
I sami go roznosimy na swoją zgube
Olga
rok temu
Jest juz 8 chorych
ccgtg
rok temu
na uj sprowadzają z tamta ludzi do państw niezarażonych wirusem
POLAND
rok temu
to zaczęła się depopulacja systemem biologicznym
bDYQjiRD
Koko
rok temu
Podobno w Warszawie ma powstać szpital z palet w 2dni, nawet Chińczycy się zawstydza bo ich szpital był budowany 7dni.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić