REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 11 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka13.11.19 (07:01)

Niemcy. Zwierzęta wyły z bólu. Koniec laboratorium LPT

Władze Niemiec podjęły decyzję o zamknięciu Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) koło Hamburga, w którym przeprowadzano okrutne testy na zwierzętach. To efekt śledztwa rozpoczętego po opublikowaniu szokujących nagrań z placówki.
Cruelty Free International

Laboratorium w Niemczech ma zostać zamknięte po zakończeniu ostatniego badania na małpach dla firmy farmaceutycznej Merck. LPT nie będzie już prowadzić testów na małpach, psach i kotach. W dalszym ciągu będzie mieć jednak 2 inne placówki w Niemczech, w których badane są m.in. świnie, króliki, myszy, szczury, ryby i ptaki. Organizacje działające na rzecz praw zwierząt zapowiadają, że będą walczyć o zamknięcie wszystkich oddziałów laboratorium.

W ubiegły piątek 76 małp laboratoryjnych zostało już przekazanych holenderskiemu handlarzowi zwierzętami domowymi. Na razie nie podano informacji, gdzie trafią pozostałe zwierzęta.

REKLAMA

Przerażające praktyki stosowane w laboratorium wyszły na jaw po ujawnieniu drastycznych zdjęć i nagrań. Udostępniły je organizacje na rzecz praw zwierząt, które przeprowadziły w placówce w Niemczech tajne śledztwo.

Ukryte kamery zarejestrowały szokujące praktyki. Małpom zakładano na szyje metalowe obręcze, psom na siłę wciskano do gardeł rurki i podawano leki, a koty były męczone kilkunastoma zastrzykami dziennie. W klatkach spływała krew, a zwierzęta umierały w ogromnych cierpieniach. Laboratorium LPT pod Hamburgiem sprawdzało w ten sposób, jaka dawka różnych specyfików jest niebezpieczna lub zagrażająca życiu.

Zobacz także: Rosjanie wypuścili ostatniego. Znawcy są wściekli

Po ujawnieniu szokującego materiału niemieckie władze przeprowadziły kontrolę. Zebrały dowody potwierdzające niektóre niepokojące zarzuty dotyczące wykorzystywania zwierząt w laboratorium. Ostatnio byli pracownicy placówki przyznali także, że testy były bezcelowe, ponieważ i tak zmuszano ich do fałszowania wyników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij