Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Niemcy. Zwierzęta wyły z bólu. Koniec laboratorium LPT

326
Podziel się:

Władze Niemiec podjęły decyzję o zamknięciu Laboratorium Farmakologii i Toksykologii (LPT) koło Hamburga, w którym przeprowadzano okrutne testy na zwierzętach. To efekt śledztwa rozpoczętego po opublikowaniu szokujących nagrań z placówki.

Niemcy. Zwierzęta wyły z bólu. Koniec laboratorium LPT
(Cruelty Free International)

Laboratorium w Niemczech ma zostać zamknięte po zakończeniu ostatniego badania na małpach dla firmy farmaceutycznej Merck. LPT nie będzie już prowadzić testów na małpach, psach i kotach. W dalszym ciągu będzie mieć jednak 2 inne placówki w Niemczech, w których badane są m.in. świnie, króliki, myszy, szczury, ryby i ptaki. Organizacje działające na rzecz praw zwierząt zapowiadają, że będą walczyć o zamknięcie wszystkich oddziałów laboratorium.

W ubiegły piątek 76 małp laboratoryjnych zostało już przekazanych holenderskiemu handlarzowi zwierzętami domowymi. Na razie nie podano informacji, gdzie trafią pozostałe zwierzęta.

Przerażające praktyki stosowane w laboratorium wyszły na jaw po ujawnieniu drastycznych zdjęć i nagrań. Udostępniły je organizacje na rzecz praw zwierząt, które przeprowadziły w placówce w Niemczech tajne śledztwo.

Ukryte kamery zarejestrowały szokujące praktyki. Małpom zakładano na szyje metalowe obręcze, psom na siłę wciskano do gardeł rurki i podawano leki, a koty były męczone kilkunastoma zastrzykami dziennie. W klatkach spływała krew, a zwierzęta umierały w ogromnych cierpieniach. Laboratorium LPT pod Hamburgiem sprawdzało w ten sposób, jaka dawka różnych specyfików jest niebezpieczna lub zagrażająca życiu.

Zobacz także: Zobacz także: Rosjanie wypuścili ostatniego. Znawcy są wściekli

Po ujawnieniu szokującego materiału niemieckie władze przeprowadziły kontrolę. Zebrały dowody potwierdzające niektóre niepokojące zarzuty dotyczące wykorzystywania zwierząt w laboratorium. Ostatnio byli pracownicy placówki przyznali także, że testy były bezcelowe, ponieważ i tak zmuszano ich do fałszowania wyników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(326)
maja
3 lata temu
@yeso NIESTETY taki jest świat, ale czy powinien taki być? Czy właśnie w takim świecie chcemy żyć? Człowiek jest najgorszą bestią w przyrodzie. Jest jedynym zwierzęciem, które zabija z innych powodów niż instynkt przetrwania. Robi to dla przyjemności, lub korzyści materialnych. Zabijamy chociaż natura dała nam mnóstwo innych możliwości. Smutna prawda jest taka,że człowiek jest najniższą istotą na ziemi, która dostała siłę i możliwości na których mądre wykorzystanie jest zbyt słaby i głupi.
Ewucha.
3 lata temu
Władze niemieckie na pewno kłamią byle by uspokoić społeczeństwo.Po prostu przeniosą te laboratoria doświadczeń na zwierzętach w inne miejsca.W Polsce jak i w innych krajach dzieje się to samo.Dobrze się ukrywają.Teraz zwierzęta a niedługo zapewne my.
Jadwiga
3 lata temu
A dlaczego NIC NIE PISZĄ, jaką karę poniosą MORDERCY za wymordowanie tylu niewinnych i kochanych zwierząt.
Jaca
3 lata temu
Niemiecki naród ma to we krwi, za czasów drugiej wojny światowej testy przeprowadzali na ludziach, a teraz pozostało im testować na zwierzętach. Mordercze świnie!
AaaaA
3 lata temu
A kiedy zlikwidują NFZ bo tu gorzej z bólu wyją ludzie
Xxx
3 lata temu
Jak można zakazać tradycji , ja protestuje , niemcy bez labolatoria śmierci to jak Kraków bez hejnału.
Fckoff
3 lata temu
Ludzie Ludzie Otwórzcie oczy Ten naród w historie ma wpisane Katowanie niewinnych i bezbronnych
Com4tee
3 lata temu
Szykuje się powrót do testowania na wybrañcach Boga. Mają chłopaki w tym i doßwiadczenie i tradycję.
Hdjdjdjdj
3 lata temu
Niemcy są powaleni na głowę chyba
Jasie pl
3 lata temu
Niemcy są powaleni umysłowo
G gr dg
3 lata temu
Niemcy mają to we krwi sprawiać istotom żywym bul.
Kolo
3 lata temu
Jak taki człowiek spojrzy w oczy psu którego kupił dla swojego dziecka udaje ze lubi go czy co ?
No
3 lata temu
Hmm i powiedzieć że nawet w takim kraju jak Niemcy, jest patologia na poziomie wysokim
Ed
3 lata temu
A jak zachorujesz jeden z drugim to wnet zapominasz o zwierzętach i pedzisz do apteki po leki hipokryto
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić