REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Barbara Jaros05.02.19 (13:06)

"Niespodzianka" na lotnisku. Dowiedzieli się o bankructwie linii

Wszystkie loty, które miały zostać zrealizowane samolotami linii Germania, zostały odwołane. Przewoźnik z dnia na dzień ogłosił bankructwo.
iStock.com

Wielu pasażerów dowiedziało się o tym już na lotnisku. Ci, którzy kupili bilety bezpośrednio od przewoźnika, nie są uprawnieni do zwrotu poniesionych kosztów. Tańsze bilety zaproponowały im za to linie Lufthansa i Condor Flugdienst - donosi "Die Zeit".

Kłopoty finansowe przewoźnika wyszły na jaw na początku stycznia. Przedstawiciele linii nie wspominali jednak wtedy o bankructwie. Teraz argumentują, że nagła decyzja jest podyktowana znacznym wzrostem cen paliwa i "nadzwyczajnie dużą liczbą przeglądów technicznych" samolotów.

REKLAMA

Pracownicy Germanii nie dostali wypłat za styczeń. Wniosek o upadłość dotyczy niemieckiego przewoźnika, który istniał na rynku od ponad 30 lat. Jego siostrzane linie - szwajcarska Germania Flug AG i Bulgarian Eagle - będą nadal funkcjonować.

Przewoźnik obsługiwał głównie trasy krótkiego i średniego zasięgu. Samoloty Germanii latały do blisko 60 portów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Rocznie transportowały ponad 4 miliony pasażerów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Brexit a chaos na lotniskach

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij