Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Natalia Bogucka
|

Nowa karawana imigrantów ruszyła do USA. Tym razem z Salwadoru

13
Podziel się

Co najmniej 150 Salwadorczyków wyruszyło w niedzielę ze swojego kraju do USA. Na granicy amerykańsko-meksykańskiej czekają już setki imigrantów. W większości pochodzą z Hondurasu.

Nowa karawana imigrantów ruszyła do USA. Tym razem z Salwadoru
(Forum)
bFdVlBcR

Mężczyźni, kobiety i dzieci, przemaszerowali ulicami San Salvador. Strzegli ich funkcjonariusze policji. Imigranci obładowani ciężkimi plecakami wsiedli do autobusów kierujących się do Gwatemali.

*To już czwarta karawana, która w ostatnim czasie ruszyła do USA. * Pierwsza tak duża mobilizacja miała miejsce 13 października w Hondurasie. Konwój wyruszający z tego kraju szybko urósł do tysięcy ludzi. Wielu jego członków dalej czeka na granicy Meksyku i USA.

Prezydent Donald Trump potępił karawanę migrantów, nazywając ją "inwazją". Zaznaczył, że zagraża ona amerykańskiemu bezpieczeństwu i wysłał tysiące żołnierzy, aby pilnowali granicy z Meksykiem.

bFdVlBcT

Gangi są dla nas zagrożeniem. Nie możemy dłużej żyć wśród tych ludzi. To bardzo niebezpieczne, ale nie mamy innego wyboru. Jesteśmy zdeterminowani, by zrobić to, co musimy - powiedział Reuterowi jeden z członków karawany, 53-letni Manuel Umana.

Salwador i Honduras należą do najbiedniejszych krajów Ameryki Południowej i Środkowej. Cechują się również najwyższymi wskaźnikami zabójstw na świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Busem przez świat. Polski szeryf w USA
bFdVlBdu
KOMENTARZE
(13)
Holenderka
3 lata temu
Jest tyle krajow po drodze ale czemu ci wszyscy migranci musza do usa? Tak jak Afrykanie do Niemiec albo Holandii?
proste
3 lata temu
Teraz pomyślmy co by było gdyby pierwszą karawanę wpuszczono do USA. W tej chwili szłoby w ich kierunku kilka takich karawan a zasadzie prawie wszyscy. Czy to coś mądrego? Trzeba stanowczo to zatrzymać
Putin
3 lata temu
Super
bFdVlBdv
Migrants
3 lata temu
Zastanawiające, dlaczego do Rosji nie nadciągają karawany biedaków, skoro tam taka kraina szczęścia i dobrobytu.
Adam.
3 lata temu
Niestety ale należ postawić wojsko na granicy z Meksykiem i wiadomo co należy zrobić w razie próby przejścia kolorowych przez tą granice.
madry
3 lata temu
naj lepszym sposobem n pozbycie sie tych emigrantow bylo by pozwolenie na urzycie ostrej amonicji za nielegalne przekroczenie granicy
Realista
3 lata temu
Nieroby i bandyci rzadza swiatem patrz wc(UE)
Marcin
3 lata temu
Oczywiście uciekają w większości albo wręcz tylko mężczyźni zamiast zwalczać gangi oni zostawiają im kobiety i uciekają .
prawda
3 lata temu
Kundelkowy redaktor pisze kobiety ,dzieci ,to dlaczego tam widać tylko młode byczki...
naoczny obser...
3 lata temu
Dlaczego nie skladaja wnioskow o emigracje do USA tylko chca na sile wymusic pobyt ? Jak z tego wynika to nie sa normalni ludzie ale banda nierobow ktore chce latwego zycia na cudzy koszt.
rezerwista
3 lata temu
Wydac zolnierzom na granicy dodatkowa ostra amunicje.
Polacy
3 lata temu
Donald nie daj się !
gienek
3 lata temu
a co tam daja w tym usa.
bFdVlBdn
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić