Radosław Opas
Radosław Opas| 
aktualizacja 

Nowa Zelandia. Komandosi odnaleźli zwłoki kolejnych turystów

40

Grupa ratownicza odnalazła ciała 6 ofiar, które zginęły w poniedziałek na White Island w wybuchu wulkanu. Akcja poszukiwawcza trwała 4 godziny, a zwłoki zostały zabrane na stały ląd. Władze zapewniają, że ratownicy wrócą na wyspę, by odnaleźć ostatnie ciała ofiar poniedziałkowej erupcji.

Nowa Zelandia. Komandosi odnaleźli zwłoki kolejnych turystów
(Getty Images, Handout / Handout)

Zespół ratowniczy składał się z 8 komandosów. Na White Island udało się sześciu mężczyzn i dwie kobiety, wszyscy są członkami elitarnej jednostki wojskowej Nowej Zelandii. Na wyspę, gdzie rozegrała się tragedia turystów, komandosi dostali się dwoma śmigłowcami. Żołnierzom udało się odnaleźć ciała 6 zmarłych osób, które zlokalizowano dzięki wcześniejszym obserwacjom z dronów.

Wykazali się niesamowitą odwagą, aby zapewnić powrót tych 6 osób do ich bliskich - powiedział w oświadczeniu Mike Bush z lokalnej policji.

Władze wciąż czekają na odzyskanie 2 innych ciał. Służby poinformowały, że wysiłki zmierzające do zlokalizowania pozostałych ofiar nadal trwają. Przynajmniej jedno z ciał nadal znajduje się w wodzie - donosi BBC. Poszukiwań nie ułatwia zagrożenie kolejnym wybuchem wulkanu.

Niestety, akcja nie jest skończona, ponieważ dwie ofiary nadal pozostają nieodnalezione. Wiemy, że co najmniej jedno ciało jest w wodzie i nurkowie obecnie próbują je zlokalizować - dodał Mike Bush.

Zobacz także: Zobacz także: Wpłynęli w morze skał. Wreszcie wiadomo, skąd się wzięły

Erupcja wulkanu na White Island miała miejsce w poniedziałek. Do wybuchu doszło około godz. 3.00 czasu polskiego. W okolicy wulkanu znajdowało się wówczas 47 osób. Zginęło 16 z nich, w tym dwie osoby, które zmarły w szpitalu z powodu koszmarnych poparzeń. W szpitalach wciąż przebywa 28 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić