o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Nowy Sącz. Wypadek w Świniarsku to katastrofa w ruchu lądowym

20
Podziel się

W wypadku autobusu koło Nowego Sącza zginęła 1 osoba, a 33 kolejne zostały ranne. Wydarzenie uznano za katastrofę w ruchu lądowym. Sprawcy wypadku w Świniarsku grozi teraz nawet 8 lat więzienia. Policja rozpoczęła w tej sprawie śledztwo.

Nowy Sącz. Wypadek w Świniarsku to katastrofa w ruchu lądowym
(PAP, PAP/Grzegorz Momot)
bEDLYmhx

Policja rozpoczęła śledztwo w sprawie wypadku w Świniarsku. Przebadano kierowcę i ustalono, że w chwili tragicznego zdarzenia nieopodal Nowego Sącza był trzeźwy. Jego stan zdrowia nie pozwala na to, by go przesłuchać. Obecnie przebywa w szpitalu.

Podobnie jak dwójka innych pasażerów został zakleszczony w autobusie. Strażacy musieli go wyciąć z pojazdu.

Przesłuchaliśmy już kilkanaście osób, świadków tego zdarzenia. Jutro będziemy przesłuchiwać kierowcę samochodu ciężarowego – mówi Paweł Mrozowski z prokuratury w Nowym Sączu.

bEDLYmhz

Wypadek uznano za katastrofę w ruchu lądowym. Według kodeksu karnego osobie, która jest winna spowodowania takiej katastrofy ze skutkiem śmiertelnym, grozi kara od pół roku do ośmiu lat więzienia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 2 września. Na drodze koło Nowego Sącza zderzyły się trzy samochody: ciężarówka, autobus przewożący uczniów i osobówka. Łącznie w kraksie wzięło udział aż 38 osób, z czego 33 zostały ranne.

Jeden z poszkodowanych zmarł niedługo po wypadku. Kolejne 16 osób przebywa w okolicznych szpitalach. Stan 8 z nich jest bardzo ciężki.

W akcji ratunkowej wzięło udział 14 zastępów straży pożarnej i 50 policjantów. Na miejsce przyjechało 10 karetek pogotowia, pojawiły się również 3 śmigłowce LPR.

bEDLYmhF
Zobacz także: Zobacz też: Turyści wrócili w Tatry. "Sprawdzałyśmy pogodę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDLYmia
KOMENTARZE
(20)
Poznaniak
2 lata temu
Nie na temat Ile tej reklamy będzie z Kidawa strach orwierac lodówkę,szafę,fajna opcja ale trochę przesada
kris
2 lata temu
Aldonka, może byś napisała, o kierowcę którego pojazdu chodzi? Dziennikarstwo spadło na psy.
tomiaszek
2 lata temu
wyrok??? sprawdzic tacho ciężarowego 28 dni wstecz, wtedy wszystko bedzie wiadmo...8 (lat) to mało dla kierowcy, a ja zapytam dalej....a co z jego pracodawcą...tez 8?????
bEDLYmib
kromiczek
2 lata temu
Prosta sprawa, jechały na skrzyżowanie trzech dróg, każdy myślał, że ma pierszeństwo, bo jest z prawej strony i bach. Osiem krajówek i ekspresówka zablokowane na dwa tygodnie. Taki efekt jest gdy spotkają się polskie drogi i niemieckie dziennikarstwo.
śledczy
2 lata temu
kierowca z osobówki za wolno jechał i ciężarówka nie zdążyła zachamować. Aby skutecznie zachamować oparła się o przód autobusu
trzeźwy
2 lata temu
"Przebadano kierowcę i ustalono, że w chwili tragicznego zdarzenia nieopodal Nowego Sącza był trzeźwy. Jego stan zdrowia nie pozwala na to, by go przesłuchać." Jutro przesłuchają kierowcę z ciężarówki i powinien odpowiedzieć jak udało mu się zakleszczyć, podobnie jak dwójka innych pasażerów w autobusie. Prawdopodobnie kierowca był pasażerem i dlatego się zakleszczył
Milan
2 lata temu
"...autobus przewożący uczniów..." - jadący prawidłowo zwykły kursowy autobus jednego z dość solidnych podsądeckich przewoźników. Uczniów tym kursem jechało sporo, ponieważ wracali do domów z rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach w Nowym Sączu.
Warszawa
2 lata temu
NIE MA CO UZNAWAĆ ZA KATASTROFĘ TYLKO NIE SZCZĘŚLIWY WYPADEK, KAŻDEMU KIEROWCY MOŻE SIĘ ZDARZYĆ.... NAWET PROROKOWI, SĘDZIEMU.... A ci i tak za nic NIE ODPOWIADAJĄ ALBO IM ZAWSZE UMAZAJA. ALE NAWET PSU NA SŁUŻBIE, WIĘC O CO KRZYK WIADOMO ŻE TEGO NIKT SPECJALNIE NIE ZROBIŁ.... TO MOŻE BYĆ KAŻDY Z NAS KIEROWCÓW, WIĘC KAŻDY JEST POTENCJALNIE ZAGROŻONY 8 LAT PAKI.... POMIESZANY KRAJ...
dfd
2 lata temu
co to za kodeks karny który karze za spowodowanie nieumyslnego wypadku nawet z ofiarami śmiertelnymi wiezieniem. To ma byc prewencja?
dyno
2 lata temu
Czy teraz każda stłuczka, czy wypadek to będzie katastrofa w ruchu lądowym? Trochę opamiętania.
kjoang
2 lata temu
Kierowce czego przebadano?
Bicz Boży
2 lata temu
Niczego konkretnego nie dowiedziałem się z tego artykułu! Doszło do wypadku i to wszystko. Kto kogo, dlaczego, nic! Artykuł do de...
Wiesiek
2 lata temu
Podobno kierowca ciężarówki nie wyhamował przed osobówką jadącą tym samym pasem i odbił na drugi pas wpadając na czołówkę w busa...mieszkam nie daleko tej wioski i tak gadają ludzie.
bEDLYmhT
ja
2 lata temu
opowieści o karze tylko nie wiadomo dla kogo
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić