REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka10.06.19 (17:55)

O Polce piszą na całym świecie. Ma 108 lat i zachwyca grą na fortepianie

Pani Wanda Szajowska, z domu Zarzycka, jest jedną z najstarszych kobiet w Polsce. Mimo, że skończyła już 108 lat, nie rezygnuje ze swojej największej pasji - gry na fortepianie. Jej historia porusza ludzi na całym świecie.
Inside Edition / Youtube.com

Pani Wanda jest najstarszą mieszkanką Krakowa i Małopolski. Wciąż zachwyca niezwykłą grą na fortepianie. Gdy miała 80 lat, złamała obie ręce. Lekarze powiedzieli jej wówczas, że już nigdy nie zagra na fortepianie. Od tego czasu minęło 28 lat, a ona nie zrezygnowała ze swojej pasji.

REKLAMA

108-latka była w przeszłości tancerką. Zakochała się w muzyce już jako młoda dziewczyna dorastająca we Lwowie. Tam w 1931 r. ukończyła konserwatorium muzyczne. Po wybuchu wojny jej rodzina uciekła z miasta i kobieta musiała przestać grać. W 1944 r. fortepian przywieziono do Krakowa, gdzie pani Wanda mieszka do dzisiaj. Instrument jej najcenniejszą rzeczą, jaką posiada. Jej matka otrzymała go jako prezent ślubny.

W styczniu bieżącego roku z Panią Wandą spotkał się prezydent Andrzej Duda. Teraz zaczęły o niej pisać zagraniczne media. Jej historię opisały m.in. portale Euronews, MSN, AsiaOne czy Times of India.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Prolog: Magdalena Witkiewicz o miłości z wojną w tle

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij