Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Kamil Karnowski09.02.19 (07:17)

Obrzydliwe zdjęcie z Chorwacji. Plaża w Dubrowniku tonie w śmiechach

Silny wiatr przywiał na plażę w Dubrowniku stertę śmieci. Ta nagle zamieniła się w prawdziwe wysypisko. Chorwackie media twierdzą, że tony plastiku pochodzą z Albanii.
Twitter

Władze miasta nie nadążają z uprzątaniem plaż w Dubrowniku. Turyści wspominają je, mówiąc, że w przeszłości tamtejsze wybrzeże przypominało iście rajski widok. Tak już jednak nie jest.

Śmieci przywiał południowy wiatr nazywany Jugo. To właśnie on dostarczył do Dalmacji "prezent" od Albańczyków, którzy z Adriatyku i rzek, które do niego wpływają, uczynili sobie wysypisko śmieci.

REKLAMA

W trzy dni usunięto z dubrownickich plaż 50 m3 śmieci. Chorwackie władze nie mają wątpliwości co do ich pochodzenia - wystarczy spojrzeć na etykiety plastikowych butelek i wszystko staje się jasne.

Problem nie ustąpi? Po pierwsze wiatr Jugo na razie nie zmieni swojej siły i kierunku, więc Chorwacja nadal będzie zmuszona sprzątać albańskie śmieci. Po drugie Albania nie jest członkiem UE, a więc nie obowiązuje jej konwencja barcelońska, która reguluje m.in. dbanie o czystość w obrębie Adriatyku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij