Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
|

Obrzydliwe zdjęcie z Chorwacji. Plaża w Dubrowniku tonie w śmiechach

108
Podziel się

Silny wiatr przywiał na plażę w Dubrowniku stertę śmieci. Ta nagle zamieniła się w prawdziwe wysypisko. Chorwackie media twierdzą, że tony plastiku pochodzą z Albanii.

Obrzydliwe zdjęcie z Chorwacji. Plaża w Dubrowniku tonie w śmiechach
(Twitter)
bETCprXF

Władze miasta nie nadążają z uprzątaniem plaż w Dubrowniku. Turyści wspominają je, mówiąc, że w przeszłości tamtejsze wybrzeże przypominało iście rajski widok. Tak już jednak nie jest.

Śmieci przywiał południowy wiatr nazywany Jugo. To właśnie on dostarczył do Dalmacji "prezent" od Albańczyków, którzy z Adriatyku i rzek, które do niego wpływają, uczynili sobie wysypisko śmieci.

W trzy dni usunięto z dubrownickich plaż 50 m3 śmieci. Chorwackie władze nie mają wątpliwości co do ich pochodzenia - wystarczy spojrzeć na etykiety plastikowych butelek i wszystko staje się jasne.

bETCprXH

Problem nie ustąpi? Po pierwsze wiatr Jugo na razie nie zmieni swojej siły i kierunku, więc Chorwacja nadal będzie zmuszona sprzątać albańskie śmieci. Po drugie Albania nie jest członkiem UE, a więc nie obowiązuje jej konwencja barcelońska, która reguluje m.in. dbanie o czystość w obrębie Adriatyku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETCprYi
KOMENTARZE
(108)
cappucino
3 lata temu
Byłam w Chorwacji w ubiegłym roku, i byłam 50 lat temu. Nigdy więcej powrotów do wcześniej odwiedzanych miejsc. W morzu silniki od pralek, lodówki, butelki szklane, beton, kafelki. Wszystko pewnie z okolicznych willi. Śmietniki pełne zniszczonych materacy plażowych made in China, butelek, papierków - nie spieszą się ze sprzątaniem. Na kamienistej plaży kapsle od piwa, pestki, pety.... Sami to sobie robimy.
wkurzony
3 lata temu
MUZUŁMANIE TO SYFIARZE !!!! DEGRADUJĄ ŚRODOWISKO !!!!
Obywatel
3 lata temu
W tym przypadku powinno interweniować wojsko, nie tylko Chorwackie, ale wszystkich krajów Unijnych. W końcu po coś ta UE jest.
bETCprYj
Dixie
3 lata temu
Zaatakują Albanię, wyślą albańskiemu rządowi rachunek czy tylko posprzątają po sąsiadach ?
Skuti
3 lata temu
ja bym to pakował w samolot i nad stolicą Albanii rozrzucał ze szczególnym uwzględnieniem placówek rządowych, gwarantuje że by pomogło :D
Olo
3 lata temu
Islam to zaraza
tumi
3 lata temu
z ilu plaż...? 50 m 3 to chyba nie tak dużo...może redaktorku zgubiłeś jakieś zera...?
Piknik
3 lata temu
Stałem w kolejce na granicy Czarnogóra-Chorwacja, przedemną same blachy szwajcarskie a w nich Albańczycy z zamotanymi żonami i w każdym kilkoro dzieci. Do przejścia ze 3 kilometry a z tych samochodów wyrzucali co popadło butelki, pampersy, reklamówki, wysypał przez okno na ulicę całą torbę skorupek z orzechów, skórki z pomarańczy, bananów. I tak przez 3 godziny obserwowałem tych syfiarzy, było po górkę więc miałem to jak w kinie. Dodam że jestem tolerancyjny i tylko stwierdzam co widziałem.
Boguś
3 lata temu
Byłem tam w 1999 roku, nie było ani jednego śmieciusia.
Goldi
3 lata temu
50 m3 przez trzy dni chyba tylko tych trzech gości ze zdjęcia sprzątało całą plażę w Dubrowniku i to z długimi przerwami na obiad i fajki. Autor artykułu nie wie co pisze.
mark
3 lata temu
w taki tempie to im się nie uda tego posprzątać
gwarek
3 lata temu
'toną w śmiechach' ??? Ten artykuł raczej nie jest 'do śmiechu'.
Xd
3 lata temu
Polak to musi za granicę, jak pochwali się na pejsie, że urlopowal w pl to się wstydem Janusz okryje.
bETCprYb
@mozg65
3 lata temu
nierozumiem....powołac komisję, wystawic fakture,,wysłac wojska i okręty.....przecież to idzie o dobro ziemi i ziemian?? Jeżeli jakiś kraj nie umie zadbać o ziemię ..to wypada go powoli zlikwidować!! Bieda niczego nie tłumaczy !!! Tak samo jak firmy- bogacze wysypują by sie wzbogacić!!..A moze nie lubicie sie kąpać ??? to niech bedzie jak jest .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić