Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Ogromny pożar w Londynie. 27-piętrowy budynek w ogniu

97
Podziel się:

250 strażaków dogasza pożar budynku Grenfell Tower w zachodniej części Londynu, nieopodal Shepherd's Bush. Budynek niemal całkowicie spłonął w pożarze. Ogień pojawił się przed godz. 2 w nocy czasu polskiego.

Ogromny pożar w Londynie. 27-piętrowy budynek w ogniu
(Getty Images)

Jest 12 ofiar śmiertelnych, ale ich liczba może jeszcze wzrosnąć. Przynajmniej 64 ranne osoby przewieziono do 5 różnych szpitali. 10 kolejnych było w stanie dotrzeć do nich samemu. Londyńska policja poinformowała, że udzielano pomocy osobom z różnymi rodzajami obrażeń.

Strażakom udało sie uratowąć dużą liczbę mieszkańców Grenfell Tower. Jednak o wielu nie mamy żadnej informacji - powiedział burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Z bloku odpadają fragmenty elewacji. Strażacy muszą się chronić przed nimi przy pomocy tarcz, ale - jak zapewniają - na razie nie budynek nie grozi zawaleniem. Gaszenie pożaru potrwa na pewno cały dzień.

W środku wieżowca uwięzieni byli ludzie. - Pożar wybuchł na poziomie 5-6 piętra i odciął drogi ucieczki mieszkańcom wyższych kondygnacji - informuje "Guardian".

Ludzie stali w oknach z latarkami i telefonami. Wołali o pomoc. Niektórzy skakali, by się uratować. Wyglądało to bardzo źle - opowiadają świadkowie.

W gaszeniu wieżowca brało udział 40 wozów strażackich, 250 strażaków i ponad 100 ambulansów. Policja zamknęła ruch na ulicach w otoczeniu budynku, a około 30 budynków mieszkalnych w pobliżu zostało ewakuowanych. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Pierwsza hipoteza mówi o awarii instalacji elektrycznej, bo nie zadziałały alarmy przeciwpożarowe.

Zobacz także: Tak wyglądał wieżowiec przed pożarem.

W bloku znajdowało się 120 mieszkań na 27 kondygnacjach, ale 24 mieszkalnych. Mieszkało tam kilkaset osób, głównie muzułmanów. Budynek powstał w 1974 roku i był wielokrotnie poddawany modernizacjom. Ostatni raz w 2016 r., kiedy przeszedł gruntowny remont.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Pożar mieszkania

KOMENTARZE
(97)
Jan Kowalski....
5 lata temu
Są tacy którym marzy się to samo w Polsce ! Dobrze że mamy polski rząd . Ani kroku w tył !
piotrek
5 lata temu
kurna jak może samo podpalić sie o 2 rano; od 2 do 4 kradnie się samochody, podpala jak się chce kogoś spalić itp itd; to zostało podpalone i to w taki sposób, żeby się ludzie spalili. I takich podpaleń będzie więcej bo to co za sobą islam niesie w pewnym momencie przekracza granice - jest sygnał dla ilamistów. Tylko szkoda, że nie wyłapuje sie morderców bezbronnych ludzi
Sedzia Zgredd
5 lata temu
Skad wy czerpiecie te dane? Nie 27 a 24 pietra. Ogien nie wybuchl na 5-6 a na 4 pietrze. Nawet przetlumaczyc artykulu nie potraficie pismaki.
wola justoska
5 lata temu
Taki stary niemiecki kawał-zagadka z lat 70 tych, kiedy określenia: kanak, kakalake były w użyciu, a określenie auslender też miało swój wydzwięk. A teraz kawał- małą kamienicę zamieszkuje trzy rodziny : niemiecka, emigrantów z Europy Wsch. i turecka. W środku dnia wybuch gazu zmiata dom do fundamentów. Czy ktoś ocalał? rodzina niemiecka i emigrantów z Europy Wsch. bo dorośli byli w pracy a dzieci w szkole. Jak ktoś chce komentować dalej to zapraszam.
Bystrzak
5 lata temu
KOREKTA: 24-piętrowy
antykoran
5 lata temu
Rada strażaków do obywateli jest taka - przechodcie na muzułmaństwo to przeżyjecie - w ramadanie oni nie śpią do 2 w nocy i to ich uratowało . Reszta chrześcijań zginęła bo smacznie spała po uczciwej pracy.
strażak
5 lata temu
był taki film płonący wieżowiec. po tym filmie wyprowadziłem się z bloku do kamienicy
awea
5 lata temu
tam żyli głównie muzułmanie więc chyba w końcu konkretny odwet
koko
5 lata temu
kolejne "kontrolowane wyburzenie" ;>
awa
5 lata temu
Z pewnością kolejny zamach...ramadan, muzułmanów tam nie było. Budynek zaczął palić się na niskich pietrach, żeby odciąć drogę uciekającym. Nie wyobrażalna tragedia i cierpienie mieszkańców budynku. Nie do wytrzymania, czym (kim?) jest człowiek dla innego człowieka
ZBUJ%%%
5 lata temu
Onet TVN dlaczego nie ma nic na temat tasm SOWY
Bubu
5 lata temu
przeciez ci ludzie nie umieją obchodzić się z kuchenkami i urządzeniami jak kuchenki czy inny sprzęt elektryczny ,Pracuje w niemczech ostatnio mialem okazje robic instalacje automatycznego włączania i wyłączania kuchenek elektrycznych bo oni poprostu nie wylanczali palników i kuchenki na maxa grzaly łacznie z piekarnikiem nie wspomnę o tym że nie włączali wentylatorów kuchnia POPROSTU TONĘŁA W OLEJU BYŁ WSZĘDZIE !!! KOSZMARNA ROBOTA . jak juz skonczylismy podłączać automatyczne sterowanie z wymuszonym wentylatorem oni poprostu blokowali automaty tastery aby cały czas grzałki grzały a ze im wentylatory chodziły to grzebali w środku i odłączają silniki sami grzebia kradna nawet żarówki z okapów tydzień nie minął a wyglada to jakby mialo ze 2 lata normalnie koszmar trzeba było im ognisko zrobić i kociołek i byłby spokój
NINA
5 lata temu
Mysle ze to akt terorystyczny
Lech
5 lata temu
Antyislamska histeria jedyną nadzieją pIS na najbliższe wybory. W obietnice nikt już nie uwierzy więc pozostaje sianie strachu. Stadionowi bandyci zabijają więcej ludzi niż muzułmanie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić