REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla31.08.19 (15:29)

Ojca zabiło ISIS. 4-latek tego nie przeżył

4-letni Kurd zmarł na udar mózgu kilka tygodni po śmierci ukochanego ojca, który walczył z Państwem Islamskim w Iraku. "Ciągle pytał, dlaczego tata nie wraca do domu" mówią zasmuceni krewni.
@ImadFarhadi / twitter.com

Nie mógł się pogodzić ze śmiercią ojca. Jalal Masoyi zginął 31 lipca w czasie ataku ISIS na Kulajo, kurdyjską wieś w Iraku. Mężczyzna był peszmergiem, kurdyjskim bojownikiem walczącym z Państwem Islamskim. Nie wiadomo, czy osierocił więcej dzieci, ale jego śmierć najbardziej dotknęła 4-letniego Bryara.

Bryar był bardzo związany ze swoim ojcem. Ciągle mówił, że za nim tęskni i pytał, dlaczego nie wraca do domu - wspomina członek rodziny chłopca.

REKLAMA

Maluch był w coraz gorszym stanie. Kiedy bliscy powiedzieli mu, że tata zginął i nie wróci do domu, Bryar prawie przestał jeść. Przygnębiony chłopiec starał się unikać posiłków, aż wreszcie rodzina musiała niemal zmuszać go do jedzenia.

Zmarł w szpitalu kilka tygodni po swoim ojcu. Przerażeni krewni zawieźli Bryara do szpitala, gdy zauważyli pianę wydobywającą się z jego ust, kiedy spał. Po kilku dniach hospitalizacji chłopiec zmarł na udar mózgu.

Pochowano go obok ojca. Smutna historia chłopca zdominowała kurdyjskie portale, setki osób wysyłały kondolencje rodzinie, a zwłaszcza matce Bryara. Lokalna szkoła ma przyjąć jego imię - informuje portal Kurdistan24. Od czasu powstania Państwa Islamskiego w 2014 roku około 2 tys. peszmergów poległo w walce z terrorystami, a ponad 10 tys. zostało rannych.

Zobacz też: Wywiad z liderem ISIS. Wstrząsające, co ma do powiedzenia światu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij