Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

Ojciec z kolegami miał gwałcić 6-latka. Rusza proces

576

Mały chłopiec miał być wielokrotnie gwałcony przez swojego ojca i jego dwóch znajomych w Dopiewie w Wielkopolsce. Ze względu na charakter sprawy proces toczy się za zamkniętymi drzwiami.

Ojciec z kolegami miał gwałcić 6-latka. Rusza proces
(PAP, LEO THAL)

Mężczyźni mieli działać ze szczególnym okrucieństwem. Wspólnie wielokrotnie zgwałcili i wymuszali inne czynności seksualne na dziecku jednego z nich. Poza ojcem oprawcami chłopca mieli być sąsiad oraz przyjaciel rodziny - informuje "Głos Wielkopolski".

Przełom nastąpił w 2017 roku. Wcześniej zmanipulowany chłopiec miał chronić swoich oprawców. Według informacji RMF24 w czasie jednego z przesłuchań powiedział, że nie może wyjawić tajemnicy, bo inaczej jego ojciec pójdzie do więzienia. Dopiero w czasie kolejnego przesłuchania z udziałem psychologa wskazał swoich oprawców.

Dramat dziecka rozgrywał się na przestrzeni lat. Chłopiec ma obecnie 11 lat, ale pierwsze sygnały o tym, że może być ofiarą molestowania pojawiły się, kiedy miał zaledwie 6 lat. Nie potrafił zapanować nad swoją fizjologią, zdarzały mu się też napady agresji. Opieka społeczna poinformowała prokuraturę o swoich podejrzeniach, ale nie znaleziono wystarczających dowodów i śledztwo umorzono.

Zobacz także: Zobacz także: Spędził za kratami 35 lat. Opowiada o tym, co czeka pedofila w więzieniu

Podobnie było dwa lata później. 8-latek w szkole symulował stosunek seksualny z kolegą. Szkoła zgodnie z procedurami powiadomiła policję, ale tym razem również zabrakło dowodów.

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Ojcu chłopca prokuratura dodatkowo zarzuca prezentowanie dwóm innym małoletnim wykonywania czynności seksualnej i naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Wszystkim zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 5.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić