REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski15.10.18 (15:02)

Orban wprowadził zakaz bezdomności na Węgrzech

Władze w Budapeszcie wypędzają bezdomnych z ulic węgierskich miast. Od poniedziałku obowiązują nowe przepisy.
Getty Images

Policja dostała prawo usuwania śpiących bezdomnych z miejsc publicznych. Władze Węgier twierdzą, że nowe przepisy wprowadzają "w interesie społeczeństwa jako całości". Zostały one uchwalone w czerwcu, a teraz weszły w życie - informuje BBC News.

Celem przepisów jest pewność, że bezdomni nie będą nocą przebywać na ulicach, a obywatele będą mogli bez przeszkód korzystać z przestrzeni publicznej - uzasadnia sekretarz stanu do spraw społecznych, Attila Fulop.

REKLAMA

Rząd Victora Orbana naraził się nowym prawem Unii Europejskiej i ONZ. Ekspertka Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw mieszkalnictwa, Leilani Farha, nazwała przepisy okrutnymi i niezgodnymi z prawami człowieka. Parlament Europejski orzekł z kolei, że Węgrzy naruszają w ten sposób wartości wyznawane przez członków.

Jakie przestępstwo popełnił ktoś bezdomny? On tylko próbuje przeżyć - napisała Leilani Farha w liście otwartym do władz Węgier.

olgalngs / iStock.com

Budapeszt zapewnia, że zwiększa finansowanie pomocy bezdomnym. Jednak w państwowych schroniskach jest około 11 tysięcy miejsc, podczas gdy - według szacunków - na Węgrzech jest około 20 tysięcy bezdomnych osób. Mimo to rząd Orbana zapewnia, że każdy bezdomny znajdzie godne warunki zakwaterowania w dzień i w nocy, może także liczyć na posiłek i miejsce do mycia się.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij