Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Bartosz Nowak
|
aktualizacja

Osoby, które przeklinają, są bardziej szczere

4
Podziel się:

Wulgarne słowa niekoniecznie muszą być oznaką chamstwa - orzekli naukowcy.

Osoby, które przeklinają, są bardziej szczere
(Shutterstock.com)

Osoby, które przeklinały najwięcej, okazały się najbardziej szczere. Wulgarne słowa były w ich wykonaniu przede wszystkim sposobem na wyrażenie siebie i swoich emocji, a nie atakiem w stronę innego człowieka. Naukowcy zauważyli, że takie osoby są postrzegane przez innych jako bardziej prawdomówne. Badanie, w którym udział wzięło 276 osób, przeprowadzili eksperci z uniwersytetów w Hongkongu, Maastricht, Stanford i Cambridge - informuje indy100.com.

Wyniki potwierdziła analiza Facebooka. Pod lupę wzięto ponad 73 tys. użytkowników, którym mierzono poziom szczerości i wulgarności w publikowanych postach i komentarzach. Okazało się, że szczerość rośnie wprost proporcjonalnie do częstotliwości przeklinania. Potwierdziły to również analizy badań dotyczące poszczególnych stanów USA.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Gość
6 lat temu
Takie "badania" mogą spowodować więcej szkody aniżeli cokolwiek wyjaśnić. W dodatku zawierają niebezpieczną sugestię, a nawet manipulację. Nie ma usprawiedliwienia dla chamstwa, prostactwa ani wulgarności. Niestety wcale wielu ludzi myli wyjaśnienie z usprawiedliwieniem, ale te "badania" niczego nie wyjaśniają.
szczery
6 lat temu
Bezsensu wnioski bezsensu badania każdy może to potwierdzić na podstawie swoich życiowych doświadczeń nie można dokładnie określić co robi osoba szczera a co zakłamana wszyscy są inni pozdrawiam
w
6 lat temu
Wnioski wyssane z palca, by usprawiedliwiać chamów, którym słoma z butów wystaje
iiiiiii
6 lat temu
mam wątpliwości znam ludzi co conajmniej co drógi wyraz klną a zakłamani że szkoda pisać...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić