Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Ostre słowa Ryszarda Petru o śmierci Pawła Adamowicza

983
Podziel się:

Liderzy partii Teraz! - Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus - oskarżyli Prawo i Sprawiedliwość o mowę nienawiści i hejt, które doprowadziły do zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza. Jednocześnie ocenili, że był to mord polityczny.

Ostre słowa Ryszarda Petru o śmierci Pawła Adamowicza
(East News, Stanisław Kowalczuk)

Zdaniem Joanny Scheuring-Wielgus, PiS jest pierwszym ugrupowaniem rządzącym po 1989 r., które walczy z opozycją za pomocą hejtu i nienawiści. Wymieniła przy tym określenia, jak np. "zdradzieckie mordy" czy "gorszy sort", które padały z ust polityków PiS. Posłanka twierdzi, że wcześniej do takich sytuacji nie dochodziło. Zapowiedziała również, że nie zamierza milczeć, bo to byłoby partii rządzącej na rękę.

To PiS jest odpowiedzialne za nienawiść i hejt, które zabiły i zamordowały prezydenta Pawła Adamowicza. Dlatego my nie będziemy cicho. Cisza dla PiS byłaby na rękę, a nad trumną Pawła Adamowicza ciszy być nie może, nie może być milczenia - powiedziała liderka partii Teraz! - Są winni i trzeba tych winnych pokazywać palcem. Ja dzisiaj pokazuję palcem tych winnych - pana Jarosława Kaczyńskiego, pana prezydenta Andrzeja Dudę, pana premiera Mateusza Morawieckiego, panią rzecznik PiS Beatę Mazurek i panią byłą premier Beatę Szydło. Nie reagowali, nie potępiali i doprowadzili do tragedii - dodała.

Z posłanką zgodził się Ryszard Petru. Powiedział, że zabójstwo Pawła Adamowicza było mordem politycznym. Zaapelował do całej opozycji, aby wspólnie podjąć działania, które zakończą falę nienawiści i hejtu w Polsce. Przykładem mają być wnioski o odwołanie ministrów Zbigniewa Ziobry i Joachima Brudzińskiego, którzy zdaniem Petru, są współodpowiedzialni za to, co się wydarzyło.

Oni są współodpowiedzialni za to, co się wydarzyło. Zawiodły służby państwowe, zawiódł polski wymiar sprawiedliwości, widać chaos i bałagan i teraz przerzucają to wszystko na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. A tak naprawdę odpowiedzialnym za hejt w Polsce, za język nienawiści, jest PiS. Ja dzisiaj oskarżam PiS - mówił Ryszard Petru. - Nie zgadzamy się na hasło "ciszej nad tą trumną". Trzeba wyciągnąć wnioski, żeby nigdy taka sytuacja się w Polsce nie powtórzyła.

Politycy Teraz! zaapelowali również, aby co miesiąc upamiętniać śmierć prezydenta Gdańska. Joanna Scheuring-Wielgus prosiła, by każdego 13. dnia miesiąca o godz. 19.55 w całej Polsce, a w szczególności w Gdańsku, "przypominać PiS, dlaczego został zamordowany prezydent Paweł Adamowicz".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Potrzeba było wielkiej katastrofy, żeby politycy zaczęli walczyć z mową nienawiści
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(983)
Paweł
4 lata temu
Rychu, ciebie to lubię nawet posłuchać ale wtedy kiedy milczysz.
neo
4 lata temu
Do roboty, długi spłacić, a nie gadulić po próżnicy !!!
Ubek
4 lata temu
Rysiu a "dożynanie watahy" przez Radosława Sikorskiego to co to było? Czy Radek był z Pisu czy z PO, zapomniałeś też o wypowiedziach słynnego motylego specjalisty?
pusia
4 lata temu
kolejny clown uruchomiony
stefan
4 lata temu
ta wielgus to jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci, i ona ma czelność , prawić o nienawiści ????????????????????????????
Statystyk
4 lata temu
A to PiS przegrał wybory w 2015 i nie może się z tym pogodzić ?
Krzysiek
4 lata temu
Ciekawe czy sam wierzy w to co mówi - chociaż po tym jak stracił własną partię jest to możliwe - lat przybywa rozumu wręcz przeciwnie
AKo
4 lata temu
Kto to jest Petru i ta pani o kilku nazwiskach?
gość
4 lata temu
Brawo panie Petru- tak trzymać. Nie wolno dać zapomnieć o tym morderstwie
gosc
4 lata temu
Panie Petru zajmij sie pan rodzinka bo do polityki pan sie nie nadaje ...dziekuje...
14
4 lata temu
mord polityczny sami na siebie wydaliście nie zasługujecie na to żeby zabierać głos w sprawie śmierci pana prezydenta , chcecie zbić kapitał na czyimś nieszczęściu jak wam nie wstyd jesteście zwykłymi nieudacznikami
sss
4 lata temu
bucholtz goni dobrą zmianę przy pomocy nie gramotnych co ich POgrąża
pantofelek
4 lata temu
a rwkpwk to co takiego akcja charytatywna?
Irena
4 lata temu
Weksler skończ,i tak ciebie nikt nie czyta i nie słucha,reakcja tylko na buźkę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić