Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
Aldona Brauła
|

Ostrzegali przed koronawirusem. Zostali aresztowani za szerzenie paniki

42
Podziel się:

W Chinach aresztowano aż osiem osób, które jeszcze w grudniu ostrzegały przed rozwojem koronawirusa. Ich działania określono jako niewłaściwe i szerzące niepotrzebnie panikę. Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywają i co się z nimi dzieje.

Ostrzegali przed koronawirusem. Zostali aresztowani za szerzenie paniki
(East News, Xiong Qi/Xinhua News/East News)

W Chinach aresztowano osiem osób w związku z koronawirusem. Zostały zatrzymane za to, że jeszcze w grudniu ostrzegały przed epidemią, która może zabić tysiące osób na całym świecie.

Koronawirus powodem aresztowania

Dokumenty dotyczące tej sprawy udostępnił Dr Yukteshwar Kumar z University of Bath. Powiedział, że z informacji, które pozyskał wynika, że aresztowania dokonano za ostrzeżenia wysyłane przez media społecznościowe.

Władze uznały to za szerzenie paniki i dezinformowanie obywateli. Nie wiadomo,§ co obecnie dzieje się z aresztowanymi oraz gdzie przebywają.

Zobacz także: Zobacz też: W sercu kwarantanny. Zobacz, jak teraz wygląda życie w Wuhan

Poproszono ich o podpisanie zeznań, że nie będą rozpowszechniać fałszywych wiadomości. Gdyby podjęli jakieś kroki wcześniej, sytuacja mogłaby być lepsza. Ludzie mogli zostać poinformowani pod koniec grudnia. Władze mogły zatrzymać podróżujących wcześniej – powiedział gazecie Daily Mirror

Ekspert dodaje, że mimo wszystko Chiny zareagowały o wiele lepiej niż jak to było w przypadku SARS. Wtedy ukrywano liczbę zakażonych osób i szczegóły dotyczące rozprzestrzeniania się wirusa.

Bardzo doceniam wysiłki podjęte przez rząd Chin. Gdyby jednak posłuchali rad tych ośmiu osób i niektórych naukowców, sytuacja byłaby prawdopodobnie lepsza – dodaje.

Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła w czwartek stan globalnego zagrożenia zdrowia. Szef WHO Tedros Adhanom powiedział, że decyzja została podjęta "nie z powodu tego, co dzieje się w Chinach, ale z powodu tego, co dzieje się w innych krajach".

Na całym świecie jest już 8 100 zainfekowanych osób. Francja potwierdziła wczoraj szósty przypadek, natomiast Włochy potwierdziły dwa pierwsze. W USA z kolei jest pierwsza chora, która koronawirusem zaraziła się na terenie swojego kraju, a nie Chin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(42)
elkka
3 lata temu
wina TUSKA
Mechanoff
3 lata temu
I po co tej fejki? Nikogo nie aresztowali a tym bardziej za ostrzeganie przed wirusem. Wprowadzili przepis ze za rozpowszechnianie fejk-newsów będzie grzywna równowartość 50000 USD i słusznie bo to co niektórzy wyrabiali np. na tiktoku to się po prostu we łbie nie mieściło. Zdjęcia sprzed kilku lat, fragmenty filmów katastroficznych wrzucane jako niby autentyczne relacje
Gringo
3 lata temu
Wirus polityków też dopadnie
xxxxx
3 lata temu
Następną szczepionkę chcą nam wcisnąć
kikiu
3 lata temu
Pitu pitu a na zwykłą grypę dziennie na świecie umiera więcej ludzi.Wymknął się z laboratorium ???
Ferdynand M.
3 lata temu
Całe zło płynie z tego komunistycznego kraju.
KOPERNIK
3 lata temu
Dezinformacja jest tak samo bronią jak ten wirus, czy broń konwencjonalna. Użyć może jej wyłącznie władza, uzurpująca sobie prawo do bycia panem życia i śmierci swoich obywateli.
Tbird
3 lata temu
Nie ostrzegali przed wirusem, tylko rozsiewali fejki, nie przymierzając jak o2
okoRA
3 lata temu
Z danych, które wyszperaliśmy wynika, że od 4h od zarażenia jak wydychasz powietrze zarażasz innych do 14 dnia do ekspansji na cale ciało, wirus został wykryty w moczu i kale, przenoszą ta zarazę wszystkie ssaki I ptaki == ogółem wszystkie zwierzęta co posiadają płuca. Zarazić się można droga powietrzna tak samo przez dotyk i maski chirurgiczne można sobie w 4litery wsadzić. WIRUS atakuje płuca, nerki i wątroba. W pęcherzykach płucnych tam, gdzie miesza się tlen z krwią, wirus powoduje, że te pęcherzyki wypełniają się wodą. Wirus pozostaje na powierzchni od 2 do 5 godzin. Czyli to co wszystko jest zapakowane trzeba odkazic. Tajwan podał skąd ten syntetyczny wirus wyleciał Labo P4. Wywiad dla telewizji youtube.com/watch?v=t-ryp1q8t_I
Czytający
3 lata temu
"Nie wiadomo, co obecnie dzieje się z aresztowanymi". Już nic. Zostali użyci jako króliki doświadczalne w laboratorium.
świadom zła
3 lata temu
Polska Pisowska nie różni się od Chin. Ostrzeżenia o zbliżającej się tragedii Polaków są przykrywane pustymi przemówieniami Morawieckiego i Dudy, ze stwierdzeniem, że jest świetnie a będzie jeszcze lepiej.
Jop
3 lata temu
Pewnie wirus specjalnie wychodowany z opracowaną szczepionka żeby zmniejszyć populację ludności na świecie. Przecież nie można tak po prostu zabić 1miliard ludzi a wirus może.
Chu
3 lata temu
Wiedzieli co wypuszczaja zlabolatorium.
Mateusz
3 lata temu
"W USA z kolei jest pierwsza chora, która koronawirusem zaraziła się na terenie swojego kraju, a nie Chin" A wiec nie od czlowieka w USA?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić