REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 14 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka27.02.19 (12:48)

Pakistan zestrzelił indyjskie myśliwce. Mocna odpowiedź. Jest wideo

Na granicy Pakistanu zestrzelono dwa indyjskie samoloty. Natomiast Indie zniszczyły pakistańskie myśliwce F-16, które przekroczyły indyjską przestrzeń powietrzną nad spornym rejonem Kaszmiru.
Michal Adamowski / East News

Dzień po indyjskim nalocie na Pakistan, nadal trwa bardzo napięta sytuacja na granicy. Co najmniej 3 pakistańskie samoloty bojowe F-16 przekroczyły indyjską przestrzeń potwietrzną, a 2 indyjskie samoloty zostały zestrzelone. Dodatkowo jeden z samolotów Indyjskich Sił Powietrznych rozbił się w Kaszmirze, w wyniku czego zginęło dwóch pilotów i cywil - podaje RT.

REKLAMA

We wtorek siły powietrzne Indii naruszyły pakistańską przestrzeń powietrzną. Miały zniszczyć "obozy szkoleniowe terrorystów" i zrzucić 1000 kg bomb. Indyjski rząd chwali się, że w wyniku ataku zginęło około 300 terrorystów, którzy znajdowali się w obozach. Nalot jest odpowiedzią Indii na zamach terrorystyczny w indyjskiej części Kaszmiru, do którego doszło 14 lutego.

Pakistan potępił ruch Indii. Kilka godzin po ataku wysłał do Indii drona, który został zestrzelony. Pakistan twierdzi, że zastrzegł sobie prawo do reakcji na wtargnięcie w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Teraz nadszedł czas, aby Indie czekały na naszą odpowiedź i ta odpowiedź nadejdzie. Teraz wasza kolej, aby poczekać i przygotować się na naszą niespodziankę - przekazała kancelaria premiera Pakistanu Imran Khana.

Spór o Kaszmir trwa od 1947 r. Po rozpadzie Imperium brytyjskiego powstał niepodległy Pakistan oraz Indie. Oba kraje uważają Kaszmir w całości za swoje terytorium, ale każde z nich kontroluje tylko część. Od 26 lat w kontrolowanym przez Indie Kaszmirze obowiązuje stan wyjątkowy. Teraz konflikt znowu się ożywił. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, bo oba państwa dysponują bronią nuklearną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Zobacz także: Chciał przemycić mumię. Wybrał podróż samolotem

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij