Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Pakistan zestrzelił indyjskie myśliwce. Mocna odpowiedź. Jest wideo

219 reakcji
0
0
219
Podziel się

Na granicy Pakistanu zestrzelono dwa indyjskie samoloty. Natomiast Indie zniszczyły pakistańskie myśliwce F-16, które przekroczyły indyjską przestrzeń powietrzną nad spornym rejonem Kaszmiru.

Pakistan zestrzelił indyjskie myśliwce. Mocna odpowiedź. Jest wideo
(East News, Michal Adamowski)

Dzień po indyjskim nalocie na Pakistan, nadal trwa bardzo napięta sytuacja na granicy. Co najmniej 3 pakistańskie samoloty bojowe F-16 przekroczyły indyjską przestrzeń potwietrzną, a 2 indyjskie samoloty zostały zestrzelone. Dodatkowo jeden z samolotów Indyjskich Sił Powietrznych rozbił się w Kaszmirze, w wyniku czego zginęło dwóch pilotów i cywil - podaje RT.

We wtorek siły powietrzne Indii naruszyły pakistańską przestrzeń powietrzną. Miały zniszczyć "obozy szkoleniowe terrorystów" i zrzucić 1000 kg bomb. Indyjski rząd chwali się, że w wyniku ataku zginęło około 300 terrorystów, którzy znajdowali się w obozach. Nalot jest odpowiedzią Indii na zamach terrorystyczny w indyjskiej części Kaszmiru, do którego doszło 14 lutego.

Pakistan potępił ruch Indii. Kilka godzin po ataku wysłał do Indii drona, który został zestrzelony. Pakistan twierdzi, że zastrzegł sobie prawo do reakcji na wtargnięcie w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Teraz nadszedł czas, aby Indie czekały na naszą odpowiedź i ta odpowiedź nadejdzie. Teraz wasza kolej, aby poczekać i przygotować się na naszą niespodziankę - przekazała kancelaria premiera Pakistanu Imran Khana.

Spór o Kaszmir trwa od 1947 r. Po rozpadzie Imperium brytyjskiego powstał niepodległy Pakistan oraz Indie. Oba kraje uważają Kaszmir w całości za swoje terytorium, ale każde z nich kontroluje tylko część. Od 26 lat w kontrolowanym przez Indie Kaszmirze obowiązuje stan wyjątkowy. Teraz konflikt znowu się ożywił. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, bo oba państwa dysponują bronią nuklearną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

219
0
0
KOMENTARZE
(219)
eathy
11 miesięcy temu
zrzucić 1000 kg bomb...co za bezsensowna pisownia przeciętnabomba lotnicza waży 250 kg czyli zrzucili 4 bomby ale jak to brzmi zrzucić 1000 kg bomb...
abrams
11 miesięcy temu
No to jankesi już łapki zacierają będzie duży interes do zrobienia
Force India
11 miesięcy temu
Mam nadzieję że Pakistan się doigra z kim jak z kim ale z wielomilionową armią indyjską nawet ich bomby atomowe nie zmienia oblicza tej wojny.Wspieranie terroryzmu zawsze było wodą na młyn dla pakistanskich dygnitarzy wymachiwanie szabelką i granie na ludzkim strachu.Trzymam kciuki z Indie.
hahaha
11 miesięcy temu
"Na granicy Pakistanu zestrzelono dwa indyjskie samoloty. Natomiast Indie zniszczyły pakistańskie myśliwce F-16" , "Co najmniej 3 pakistańskie samoloty bojowe F-16 przekroczyły indyjską przestrzeń potwietrzną, a 2 indyjskie samoloty zostały zestrzelone" logika tego portalu zadziwia .
fili'gra'nova...
11 miesięcy temu
milion gramów bomb poleciało!
Najnowsze komentarze (219)
obserwator
11 miesięcy temu
Początki pakistańskiego lotnictwa powstawały dzięli polskim pilotom,którzy z Anglii zostali przemieszceni w latach czterdziestych po II wojnie światowej.
Righteous
11 miesięcy temu
W każdym razie, nikt nie ma prawa się w ten konflikt wtracac. Sami niech to między sobą rozwiąż.
t
11 miesięcy temu
Pakistan zestrzelił indyjskie myśliwce ------- kto pisał ten nagłówek, jeden czy kilka zestrzelił
VTR
11 miesięcy temu
Na pierwszym zdjęciu w artykule, wlot powietrza do silnika jest zatkany jakąś pokrywą.Może to jakaś animacja komputerowa. Zobaczcie sami.
szkodagadac
11 miesięcy temu
jak tak dalej pojdzie to braknie im tych samolotow i bomby trzeba bedzie zniszczyc bo beda bezuzyteczne a swoja droga jakby nie tworzyli osobnych panstw to byliby potega swiatowa i przykre ze znowu polityka zmieszala sie z religia
Dick Schuurma...
11 miesięcy temu
O2, jak możesz umieścić zdjęcie F16 holenderskiej eskadry 322 w tym artykule? Wyraźnie rozpoznawalny przez logo (Polly Grey) i fryzyjską flagę na ogonie? Śmieszne !!! Pozdrowienia, były oficer holenderskich sił powietrznych.
wania
11 miesięcy temu
A Tramp po czyjej stronie ,za płotem czy przed płotem.
Aaa
11 miesięcy temu
F-16 mają wszyscy oprócz ruskich 😂
loi
11 miesięcy temu
Te co spadly ,to francuskie mirage,same spadaja po paru godzinach lotu...
nic
11 miesięcy temu
istny bełt.
Tacke Pravde
11 miesięcy temu
indie straciły 2x Su-27 i Mirage 2000..Pakistanskie F-16 bez strat własnych
olo111
11 miesięcy temu
Natomiast Indie zniszczyły pakistańskie myśliwce F-16, które przekroczyły indyjską przestrzeń powietrzną nad spornym rejonem Kaszmiru. TO ZNISZCZYŁY W KOŃCU CZY NIE. KTOŚ TU MOTA
Modnisia w ka...
11 miesięcy temu
Nie należy sie z tego konfliktu w Kaszmirze naśmiewać, bo jak obie zwaśnione strony zaczną sie bić na poważnie; to podrożeje wełna kaszmirowa, lub jej wogóle nie będzie.
Edroky
11 miesięcy temu
Przydymieni się powybijaja I spokój zapanuje... Jak zwykle konsekwencje poniosą cywile.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić