Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Papież Franciszek wzywa do modlitwy. Zwrócił się do Polaków

6
Podziel się:

Papież Franciszek apeluje o modlitwę w tym trudnym czasie. Chce, byśmy pamiętali o tych, którzy cierpią. Warto wspomnieć, że podczas audiencji Ojciec Święty zwrócił się do Polaków.

Papież Franciszek pamięta o Polakach
Papież Franciszek pamięta o Polakach (Getty Images, Vatican Pool - Corbis , Contributor)

Papież Franciszek przekazał Polakom serdeczne pozdrowienie. Jak informuje portal niedziela.pl, Ojciec Święty przypomniał o święcie Bożego Miłosierdzia, które wypada w niedzielę. Ustanowił je święty Jan Paweł II.

Była to odpowiedź na prośbę Pana Jezusa przekazaną świętej Faustynie. Brzmiała ona następująco: "pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego". Papież przypomniał słowa z "Dzienniczka" św. Siostry Faustyny, a następnie wszystkim pobłogosławił.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Barbara Nowacka: zniżki dla terytorialsów zamiast testów dla medyków

Katecheza Franciszka była poświęcona błogosławieństwu Jezusa z kazania na górze, odnoszące się do tych, którzy "wprowadzają pokój. Duchowny tłumaczył, że istnieją dwa pojęcia pokoju. Jedno jest równoznaczne z rozkwitem, dobrobytem, a także dostatnim życiem, natomiast drugie oznacza ciszę, spokój i harmonię. Papież twierdzi, że świat próbuje wprowadzić pokój przez wojny, a Chrystus przez prawdę i sprawiedliwość.

Papież Franciszek wzywa do modlitwy

Ojciec Święty apeluje o modlitwę "za Kościół i całą ludzkość, a szczególnie za tych, którzy cierpią w tym trudnym czasie" pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, że wirus z chińskiego Wuhan wymusił duże zmiany w działalności kościoła. Odczuł je chociażby sam papież Franciszek, który w trakcie świąt wielkanocnych modlił się bez towarzystwa wiernych, co wcześniej było nie do pomyślenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić