REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Seweryn Dracki09.12.18 (18:07)

Partner Biedronia udzielił wywiadu. Stanowcza deklaracja

- Chcę - może to zabrzmi egoistycznie - urządzić też dla siebie nasz kraj - zadeklarował w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" Krzysztof Śmiszek, ekspert ds. wymiaru sprawiedliwości w nowej inicjatywie politycznej Roberta Biedronia. Prywatnie - jego partner.
Michał Wargin / East News

Pary czy małżeństwa działające w polityce to żadna nowość. Jednopłciowa para aktywnie działająca w polskiej polityce, to jednak wydarzenie bez precedensu. O "wejściu" dr Krzysztofa Śmiszka do świata wielkiej polityki poinformował w połowie zeszłego tygodnia - jego partner, były prezydent Słupska.

Krzysztof Śmiszek to współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. I właśnie walką z nietolerancją, homofobią i dyskryminacją chce się w głównej mierze zająć. Ale nie tylko.

REKLAMA

- Nie dam się wpędzić w narrację, że najpierw obrońmy demokrację i konstytucję, a dopiero potem zajmijmy się prawami człowieka czy równością - zaznaczył.

Dodał, że "chce pomóc powstrzymać korozję ojczyzny", za którą to odpowiedzialne czyni rządy Prawa i Sprawiedliwości. Zarzuty wobec Biedronia, dotyczące tego, że stawia na równi PiS i PO, stanowczo odrzucił. - To wyrachowana gra ze strony Platformy, która widzi w nim (ruchu Biedronia - przyp. red.) zagrożenie. Robert ma odwagę, żeby powiedzieć, że PiS wprowadził rozwiązania, które poprawiły poziom życia ubogich Polaków - wyjaśniał.

Zapytany o najbardziej palącą kwestię - czy możliwa jest w przyszłości koalicja PiS i ruchu Biedronia, uciął krótko: Nigdy!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij