o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Pechowe selfie. Stalker namierzył piosenkarkę poprzez odbicie w jej oczach na zdjęciu

50
Podziel się

Policja twierdzi, że stalker był w stanie namierzyć swoją ofiarę, poprzez powiększenie odbicia w jej oczach w zdjęciach na Instagramie. Japończyk został oskarżony o prześladowanie i napaść seksualną młodej gwiazdy muzyki pop.

Pechowe selfie. Stalker namierzył piosenkarkę poprzez odbicie w jej oczach na zdjęciu
(Twitter)
bDRNBfGt

Stalker zidentyfikował stację kolejową, która odbijała się w oczach piosenkarki na selfie, które opublikowała w internecie. 26-letni Hibiki Sato czekał na Enę Matsuokę na stacji, a gdy w końcu ją zobaczył, poszedł za nią do jej domu.

Gdy kobieta wchodziła do budynku, Japończyk ją zaatakował. Później uciekł, ale został nagrany na kamerze monitoringu.

Po aresztowaniu mężczyzna powiedział policji, że jest wielkim fanem 21-letniej piosenkarki. Wyjaśnił, że po powiększeniu obrazu jej oczu użył Google Street View do zidentyfikowania stacji.

bDRNBfGv
Zobacz także: Zobacz także: Manowska o stalkerze: "Osoba z gigantycznym problemem zdrowotnym"

Stalker powiedział także, że dokładnie studiował filmy, które kobieta dodawała na Instagramie. Przyglądał się szczegółom, takim jak umiejscowienie zasłon i kierunek naturalnego światła wpadającego przez okno, aby spróbować dokładnie określić, na którym piętrze mieszka gwiazda.

Nawet najdrobniejsze szczegóły mogą ujawnić wiele informacji o tym, gdzie zdjęcie zostało zrobione oraz informacje o osobach na zdjęciu - ostrzega Eliot Higgins, pionier technik śledczych online, w rozmowie z BBC.

bDRNBfGB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDRNBfGW
KOMENTARZE
(50)
Obiekt47
rok temu
Dobry gość! Oprócz zrytego łba rzecz jasna nadawałby się na technika służb bezpieczeństwa
trabant
rok temu
o jeja, ale się narobiło, już świat nigdy więcej nie będzie taki sam
Mega propsy
rok temu
Szacun
bDRNBfGX
joda
rok temu
Dobry jest. Ale większość "selfiarzy" i tak nie zrozumiała co przeczytała.
jetta
rok temu
„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” – Mikołaj Rej dotyczy słowa ,,stalker '' w artykule. W języku polskim to zdaje się powinno być ,,prześladowca''
Najnowsze komentarze (50)
Jarek
rok temu
Czy autorka tekstu w tytule pisze o 26 letniej a w artykule o 21 letniej piosenkarce. Czy umie te dwie liczby odróżnić czy nie miała matematyki w szkole podstawowej
kolo
rok temu
Niestety zboczeńcy i przestępcy bystrzejsi od służb i urzędasów oraz zwykłych ludzi...
Rodo to Bzdur...
rok temu
i tyle z prywatnością po prostu jej niema. Naiwni ci którzy sądzą że jest. Jeszcze chwila minie i świat będzie jak w książkach i filmach SF np. Starcarier kamera wszczepiona w oku i ktoś sobie ogląda pełno chipów pod skórą do których będzie się można włamać
Trochę widzia...
rok temu
Dwadzieścia lat zajmuje się kamerami i obrazem. Odbicie w oku? Takie bajki to w filmach możecie pokazywać, ale ludziom wody z mózgów nie róbcie. To niewykonalne.
xO
rok temu
...może w końcu skończą się dzióbki na fejsach itp.
1955anna
rok temu
najgorzej kiedy uwierzy że jest wszechwiedząca i zna się nawet na lokomotywach
window
rok temu
CIA w czasie PRL wspominała o tym. Jest teraz na to rada- spotykane są często cyfrówki z obiektywem ekwiwalent nawet 1200 milimetrów(metr 20 centymetrów), można zamieszczać zdjęcia w małej rozdzielczości, odszumiać, zaawansowane wstawić zdjęcie zielony, niebieskich kamieni szlachetnych zamiast źrenic.
aaa
rok temu
a tak naprawdę na insta było oznaczenie: Tokyo - stacja metra siunsiung
bDRNBfGP
gfdg
rok temu
Kilka lat jak szukałem mieszkania to po widoku z okna można było ustalić lokalizację i skontaktować się ze sprzedającym osobiście bez biura pośredniczącego (pod warunkiem że biuro nie miało wyłączności).
Fakt
rok temu
Żadna nowość. Świadczy to tylko o porażającej niekompetencji jej menedżera.
gorol
rok temu
Zlapac i zrobic kastracje chemicznz i wsadzic do klatki w ZOO zeby ludzie mogli mogli ogladac tego malpoluda w jego rzeczywistym srodowisku
heh
rok temu
"...został nagrany na kamerze monitoringu." - Natalio! Nie, nie, nie! Pisz po polsku! Nie nagrywa się na kamerze. Nagrywa się kamerą, kamera nagrywa, ale nie na kamerze!
stalker kaczo...
rok temu
ale brzydka błeee
chlopek roztr...
rok temu
google narzedzie szatana a nasz rzad zwolnil ich z podatkow :) kaczyzm i pisokracja :)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić