o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Pensje nauczycieli w Polsce. Waszczykowski wstydzi się zarobków żony

294
Podziel się

Temat kondycji polskiego systemu edukacji i pracujących w nim nauczycieli wciąż rozgrzewa opinię publiczną. Oliwy do ognia dolał teraz Witold Waszczykowski.

Pensje nauczycieli w Polsce. Waszczykowski wstydzi się zarobków żony
(East News, Andrzej Zbraniecki)
bECTBkjp

Były szef MSZ gościł u Roberta Mazurka w RMF FM. Główny temat piątkowej "Porannej rozmowy" dotyczył gorącej w ostatnim czasie kwestii wynagrodzeń polskich nauczycieli.

Całym sercem jestem za tym, żeby nauczyciele znacząco więcej zarabiali. Jeśli pojawiłby się w Sejmie projekt rządowy, który byłby oparty o finanse, na które nas stać, zagłosowałbym za nim – oświadczył Witold Waszczykowski.

Prowadzący program zapytał też o zarobki żony polityka. Dorota Waszczykowska pracuje właśnie jako nauczycielka. "Nie powiem, bo się wstydzę" – odpowiedział były szef MSZ.

bECTBkjr

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział na 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolski strajk. Pedagodzy domagają się znaczących podwyżek. Uważają, że ich zawód jest zbyt odpowiedzialny, aby wykonujące go osoby zarabiały tak małe kwoty.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Im ładniejszy nauczyciel, tym uczeń osiąga lepsze wyniki
bECTBkjS
KOMENTARZE
(294)
wierzący
6 miesięcy temu
tvn stworzyly po 89 roku słuzby sbcja i wszelkie szumowiny co to z bolkiem walesa wódę w magdalence piły.a potem rokradły majątek narodowy.
wierzący
6 miesięcy temu
jak nic nie potrafisz zrobic malo zaradnie zyciowo to na uczyciela. ta grupa to najbardziej spanikowana takie narcyzy. jak zaszczepic od covida to nie nas tylko tamtych. jak po gorach lazic to mozna ale uczyc dzieci to juz nie bo sie zarazi jak dawac korepetycje to tak. kiedy urzedy skarbowe zainteresuja sie ta patologią nauczania i nieplacenia podatku!! ta banda nierobow z żółwiem makarym broniarzem pokazala jaka to spanikowana roszczeniowa grupa podobna do ryli nornic slunskich.
a
3 lata temu
z autopsji - nauczyciele zarabiają po 5000 złotych, co prawda nie za jeden etat, ale przecież właśnie dlatego tak to mają zrobione, by móc pracować na kilku etatach, źle zarabiają tylko młodzi nauczyciele, bo ich nikt nie zatrudnia na Kartę Nauczyciela tylko na umowę o pracę, starzy nauczyciele się okopali i nie chcą ich dopuścić, nie zapominajmy też o czasie wolnym nauczycieli, ani o tym, że przysługuje im nadal prawo do wcześniejszej emerytury, a także dwa razy roczny urlop dla poratowania zdrowia, który wykorzystywany jest np , gdy dzieci idą do pierwszej klasy - wówczas można ich dopilnować... tak to się ratuje zdrowie, odbierzmy te bonusy, dajmy 35 godzinny tydzień pracy ( 5 godzin na poprawianie kartkówek , których jest niewiele chyba starczy), odbierzmy wakacje, ferie, wolne przed i po każdych świętach, a w zamian za to podnieśmy pensję- ciekawe, co wtedy tak naprawdę będą woleć nauczyciele, gdy nie będzie można dorobić w wakacji i mieć opiekę dla dzieci w wakacje
bECTBkjT
Wrr
3 lata temu
Ja pracuje 8 g.dziennie i mam mniej.na kierowniczym stanowisku.dajcie juz spokoj
realistka
3 lata temu
Zawsze płaca jest proporcjonalna do motywacji i odwrotnie...tu w tym zawodzie jest niestety inaczej. Te zarobki są zwyczajnie wstydliwe. Po 15 latach pracy wiesz, że nie możesz liczyć na żaden awans, ani większy dodatek motywacyjny. a patrząc na nowych, młodych nauczycieli, zastanawiasz się, co się podziało z tym zawodem. Nie maja werwy, ani chęci...jak oni dostają te awanse??? Dlaczego to tak wygląda. Uwierzcie, tylko najbardziej wytrwali i z miłością do tego zawodu, mają jeszcze chęć działania z młodzieżą, ale większość niestety utraciła wszelką pasję. Niestety z samej pasji nie jesteśmy w stanie wyżyć, a jednak ktoś, kto wybiera studia, kończy je na odpowiednim poziomie, chciałby zarabiać po 15 latach więcej niż mając wszystkie dodatki, wychowawstwo, staż pracy, dodatek motywacyjny niecałe 3000zł. Wiele osób zastanawia się nad zmianą pracy, ze względu na finanse...kto więc w przyszłości będzie uczył nasze dzieci i pomagał wychowywać młodzież...chyba przypadkowi ludzie.
asadek
3 lata temu
Myślę ,że to Sejm powinien wypowiedzieć się o siatce płac w jednostkach pracy opłacanych ze Skarbu Państwa.Z pewnością to trudne zadanie , ale tu jest klucz do rozwiązania problemu .Dotyczyć to powinno wszystkich jednostek administracji w tym i banków Polskich bez udzialu obcego kapitału.
ccc
3 lata temu
Zyzio i pracujesz 8 godzin dziennie snieg deszcz i inne a nauczyciele 40 godzin miesięcznie i zle
dty
3 lata temu
nauczyciele to roszczeniowi nieudacznicy
Wyborca
3 lata temu
Po co dawać podwyżki nauczycielom? Lepiej rozdać kasę patologii za głosy wyborcze
Mann
3 lata temu
Pod tekstem jest reklama z Wojewódzkim, która namawia to inwestycji, które mogą przynieść tylko straty. Aby oszukać potencjalnych klientów są wypowiedzi osób, które zachwalają inwestycje. Są to jakieś fikcyjne konta, ponieważ nie można ich zobaczyć w Facebooku. Nie powinniście zamieszczać takich reklam.
taka prawda
3 lata temu
Większość nauczycieli minęło się z powołaniem.Nie potrafią uczyć (potrzeba korepetycji),krótki tydzień pracy,wolnego 3 miesiące w roku, a wymagania finansowe w stosunku do innych pracowników ogromne.Jest grupa pazernych na kasę,judzona przez komuszy ZNP,która kosztem uczniów chce strajkować.
mała3
3 lata temu
Nauczyciele na wsiach mają więcej , dodatki mieszkaniowe ,za pracę na wsi , im gmina bogatsza tym mają więcej ,teraz w każdej pracy jest ciężko ,dużo stresu , i często pracę bierze się do domu ,nie przeceniajmy ,mamy ważniejsze grupy zawodowe i lepiej wykształcone a niedocenione
Mann
3 lata temu
Nauczyciel dyplomowany z 20 letnim stażem na wsi zarabia z 4-5 nadgodzinami tygodniowo ponad 3200 zł na rękę. To nie jest dużo. W miastach jest trochę lepiej, mimo że nie ma tam dodatku "wiejskiego".
bECTBkjL
daniel
3 lata temu
ja mam firme fizyczną układanie kostki w mroz w deszcz w upał jak na czysto wyciągnę 4 tys to jestem szczesliwy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić