o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|
aktualizacja

Pięcioro dzieci nie żyje. Ojciec oskarżony o morderstwo

19
Podziel się

Pięcioro dzieci zginęło w stanie Kalifornia w USA. W poniedziałek policja aresztowała 57-letniego Paula Pereza. Mężczyzna miał zamordować pięcioro dzieci na przestrzeni dziewięciu lat.

Pięcioro dzieci nie żyje. Ojciec oskarżony o morderstwo
(Yolo County Sheriff’s Office)
bDyNqOol

Do zatrzymania Pereza przyczyniły się badania DNA. To dzięki nim udało się powiązać sprawy niewyjaśnionych śmierci niemowląt. "New York Post" podaje, że funkcjonariusze bardzo przejmowali się morderstwami dzieci i dokładali szczególnych starań, by odnaleźć ich oprawcę.

Jak wyglądało śledztwo w sprawie morderstw dzieci?

Paul Perez już wcześniej był zatrzymywany przez policję. Według ustaleń "NBC News" w 2010 roku sąd wymierzył mu karę siedmiu lat pozbawienia wolności za kradzież samochodu. W późniejszym czasie do wyroku doliczono cztery lata za nielegalne posiadanie i wytwarzanie broni. 57-latek został aresztowany na kilka dni przed zwolnieniem warunkowym.

Według ustaleń śledczych do morderstw miało dojść w latach 1992–2001. Śledztwo rozpoczęło się w 2007 roku, kiedy rybak przypadkowo znalazł w wodzie obciążone pudełko. Okazało się, że wewnątrz znajdowały się szczątki niemowlęcia.

bDyNqOon

Zobacz też: Brutalne morderstwo rodziny mormonów

Śledczy pobrali z ciała próbkę DNA. Umieścili profil genetyczny w bazie FBI, jednak nie udało im się znaleźć żadnych powiązań. "BuzzFeed" podaje, że szeryf hrabstwa nie potrafił zapomnieć o sprawie i mimo upływu lat nie tracił nadziei na jej rozwiązanie.

Żadna ofiara nie może być bardziej bezbronna i niewinna niż niemowlę i niestety w tej sprawie jest ich pięcioro – oświadczył Yolo Tom Lopez w rozmowie z Fox News.

bDyNqOot

Do przełomu doszło w październiku 2019 roku. Udało się wówczas ustalić, że odnalezione dziecko to urodzony w 1996 roku Nikko Lee Perez. Został zamordowany, kiedy miał zaledwie trzy miesiące. W toku śledztwo ukryto, że niemowlę posiadało aż pięcioro rodzeństwa, z których wszyscy nie żyją. To wzmogło ich podejrzenia.

Policjantom udało się również odnaleźć ciało drugiego z pięciorga dzieci. Badania DNA potwierdziły, że zmarłe niemowlęta były spokrewnione. Mimo że miejsce ukrycia szczątków pozostałych noworodków pozostaje tajemnicą, śledczy nie mają wątpliwości, że podzieliły los rodzeństwa. Przedstawiciele kalifornijskiego departamentu sprawiedliwości tymczasowo odmówili podania szczegółów odnośnie matki – lub matek – dzieci oraz innych członków rodziny 57-latka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyNqOou
bDyNqOoO
KOMENTARZE
(19)
Sprawiedliwy
12 miesięcy temu
Czapa i tyle
asgh
12 miesięcy temu
pod celą tak szybko nie umrze będzie musiał pocierpieć.
miszczu
12 miesięcy temu
kara smierci !
bDyNqOoP
Twój nick
12 miesięcy temu
57-latek został aresztowany na kilka dni przed zwolnieniem warunkowym - strzałka czasu płynie tam w innym kierunku?🤔
ccfg
12 miesięcy temu
Maradona!!!!
Najnowsze komentarze (19)
Antypis
12 miesięcy temu
Co ten Maradona znowu nawywijał?
Jak mogłeś
12 miesięcy temu
Maradona
bea
12 miesięcy temu
Myślałam, że to Maradona :)
Podobieństwo
12 miesięcy temu
Kurede ja mysałem że to jest Maradona - piłkarz taki...
ewa
12 miesięcy temu
jak nic katolik.
erga
12 miesięcy temu
Jednak kara smierci w takich sprawach jest konieczna.Bestie, pozbawione uczuc ludzkich, a nawet zwierzecych /te bronia swoje potomstwo/nalezy likwidowac, bez dyskusji i natychmiast.Boze!!
Lilka
12 miesięcy temu
A mamusie to co? Nie wiedziały, że dzieci znikają?
Sienkiewicz
12 miesięcy temu
Mlody Nowowiejski mial lekarstwo dla takich zwierzakow. Powinni to samo z nim zrobic, co Nowowiejski zrobil z Azja Tuhajbejowiczem i pokazac to na wszystkich kanalach telewizyjnych z zapowiedzia, ze KAZDY morderca dzieci dostapi takiej przyjemnosci
bDyNqOoH
lklk
12 miesięcy temu
tu policja się spręża żeby wykryć a z drugiej strony bije obrońców życia
gddf
12 miesięcy temu
maradonna?
dddd
12 miesięcy temu
skąd wiedzieli że niemowlę miało rodzeństwo? ktoś je zarejestrował? jeżeli tak to nikt nie zauważył że dzieci nie przychodziły a obw szczepienia? nie były w szkole? nikt z sąsiadów nie zgłosił? dziwne
Pit
12 miesięcy temu
Jedyna slyszna kara - smierc
BożaPoszewk
12 miesięcy temu
,,Ale ustrzegł się grzechu antykoncepcji"
ccfg
12 miesięcy temu
Maradona!!!!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić