Natalia Bogucka| 

Pierwszy taki przypadek w historii. Niewidomy żeglarz przepłynął Pacyfik

13

Japoński żeglarz Mitsuhiro Iwamoto został pierwszym niewidomym, który przepłynął Ocean Spokojny na pokładzie łodzi żaglowej bez zawijania do portów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Niewidomy Japończyk
Niewidomy Japończyk (Forum)

W sobotę 52-letni Japończyk zawinął do portu w Fukushimie. Tym samym zakończył swoją 2-miesięczną podróż, podczas której przepłynął 14 tys. kilometrów.

24 lutego Mitsuhiro Iwamoto wypłynął z San Diego w Kalifornii. Towarzyszył mu amerykański nawigator Doug Smith. Japończyk kierował łodzią, a Smith udzielał mu słownych wskazówek dotyczących kierunku wiatru i potencjalnych zagrożeń - podaje BBC.

To była druga próba przepłynięcia Pacyfiku Iwamoto. W 2013 r. jego podróż zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ łódź, którą kierował uderzyła w wieloryba i zatonęła. Uratowało go wówczas japońskie wojsko.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: #KresyŚwiata: Rzucił korpo, wyjechał w świat. Teraz jest znanym blogerem

Japończyk stracił wzrok w wieku 16 lat. Wyruszył w tę podróż, by zebrać fundusze na cele charytatywne i wysiłki na rzecz zapobiegania chorobom powodującym ślepotę.

Nie poddałem się i zrealizowałem swoje marzenie - powiedział Mitsuhiro Iwamoto. - Jestem najszczęśliwszą osobą na ziemi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić