Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Pies uratowany po 8 dniach. Utknął na dnie

13
Podziel się:

Bezdomny pies utknął w wielkim dole o głębokości 12 metrów. Spędził tam 8 dni, okazjonalnie dokarmiany przez przechodniów. W końcu udało się wyciągnąć na powierzchnię. Cudem ocalały zwierzak jest cały i zdrowy. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Pies uratowany po 8 dniach. Utknął na dnie
(Twitter)

Akcja ratownicza została przeprowadzona w jednym z większych miast Indii, Pune. Bezdomny pies wpadł tam do zbiornika służącego lokalnej oczyszczalni ścieków. Dół ma ponad 12 metrów przez co nie było szans aby zwierzę wydostało się samodzielnie.

Pies prawdopodobnie spędził tam około 7-8 dni. Z relacji świadków wynika, że okoliczni mieszkańcy wiedzieli, że pies utknął w zbiorniku. Od czasu do czasu wrzucali do środka coś do zjedzenia. Dopiero po kilku dniach zawiadomili organizację, która zajęła się akcją ratowniczą.

Pies pozostawał na dnie zbiornika do oczyszczania wody przez 7–8 dni. W tym czasie padało i pies nie mógł się wydostać. Zbiornik miał 12 metrów głębokości - powiedziała Tina Mohandas, dyrektor ds. Komunikacji RESQ.

Zobacz także: Zobacz także: Uratowany. Znaleźli go 220 km od brzegu

RESQ to pozarządowa organizacja pomagająca bezdomnym zwierzętom. To oni zdecydowali się na uratowanie psa. Jeden z pracowników zszedł na dół na linie i schwytał przestraszonego zwierzaka.

Na szczęście pies nie został ranny. Był głodny i słaby, ale bardzo aktywny. Cieszył się, że znów jest bezpieczny! –dodała Mohandas.

Uratowany pies jest bezdomny. Ma on jednak gdzie spać, a lokalna społeczność regularnie go dokarmia. Organizacja RESQ po upewnieniu się, że jego zdrowiu nic nie zagraża, wypuściła go z powrotem na ulicę.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(13)
Pyjter
3 lata temu
Super bardzo sie ciesze ze uratowali tego psiaka Super Robota Brawo !!!
gość
3 lata temu
Wystarczy pojechać na Bałkany, żeby wrażliwy człowiek cierpiał katusze, bo zamiast uroków przyrody oglądał setki bezdomnych , wychudzonych i umierających na chodnikach zwierzaków, których los nikogo nie obchodzi. Nawet rasowe psy i koty nie mają domów i umierają tam z głodu...;( We wszystkich miejscach, w których byłam jedynie w Dubrowniku starsza pani dokarmiała koty, a na granicy Czarnogóry z Albanią suczka w połogu błagała o kromkę chleba żeby małe mogły pić jakieś podłej jakości mleko. To jest mentalność,horror... więcej tam nie pojadę dla własnego zdrowia psychicznego. Żal tych zwierząt...
ona
3 lata temu
Jak mogli go wypuścić?! Przecież potrzebuje domu skoro go nie ma. W Indiach sa chyba ludzie, którzy maja zwierzęta w domu i chcą tez mieć psa.
Mia
3 lata temu
I z powrotem wypuscili na ulu ce....
Milenka19
3 lata temu
Czy można go zaadaptować?
🌚🌚🌚
3 lata temu
Naprawdę dobry news. W Indiach, w takich rejonach, raczej nikogo nie obchodzą bezpańskie zwierzaki
Iwona
3 lata temu
A mnie obchodzą, cieszę się, że nawet w Indiach są ludzie gotowi nieść pomoc słabszym 🙂
Patryk
3 lata temu
Jesteś mało inteligentny !!!
Zapewne
3 lata temu
Próba samobójcza
Jacek W.
3 lata temu
Na plażach w Goa biegają chordy od 30 do 50 osobników.Bezdomne?Dzikie?A może zwyczajnie wolne.Prawda,że w kleszczach ale szczęśliwe,nieszczepione i zdrowe.Zachowania stadne ich oraz symbioza z otoczeniem z ludźmi(z turystami włącznie) mogła by być przykładem dla wielu.
Jak
3 lata temu
Stosunek Hindusow do - karygodny.
de_bill_u
3 lata temu
to co tu robisz
Janek
3 lata temu
Co mnie jakiś pies obchodzi jeszcze w indiach dziennikarze nie mają o czym pisać
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić