Radosław Opas
Radosław Opas| 

Pogrzeb za życia. Usługa robi prawdziwą furorę

16
Podziel się:

Pogrzeb za życia zyskuje na popularności w Korei Południowej. Ludzie masowo wchodzą do trumien, żeby poczuć smak śmierci. Z tzw. żywych pogrzebów skorzystały już tysiące klientów.

Pogrzeb za życia. Usługa robi prawdziwą furorę
(youtube.com)

Usługa udawanych pogrzebów stała się prawdziwym hitem. Możliwość "zaprzyjaźnienia się" z trumną oferuje centrum medyczne Hyowon w Seulu. Według zebranych danych od otwarcia w 2012 roku udział w zajęciach wzięło już 25 tys. osób. Przystąpienie do obrządku jest darmowe. Rytuał polega na wejściu do trumny, w której uczestnicy są zamykani na 10 minut.

Gdy staniesz się świadomy śmierci i jej doświadczysz, twoje podejście do życia całkowicie się odmieni - powiedziała 75-letnia Cho Jae-hee, która uczestniczyła w niedawno organizowanym pogrzebie.

Udawany pogrzeb ma pomóc w zrozumieniu świata. Według osób, które brały udział w ceremonii, umożliwia ona uzyskanie zupełnie nowego spojrzenia na świat. Jeden z uczestników stwierdził, że gdy wyszedł z trumny, przestał patrzeć na innych ludzi jak na potencjalnych konkurentów. Darmowa usługa ma też pomóc tym, którzy cierpią na depresję i mają myśli samobójcze - donosi agencja Reutera.

Zobacz także: Zobacz też: 28-latek chciał skoczyć. Akcja ratunkowa

Wybrałem ludzi, którzy zadawali sobie pytanie, czy popełnić samobójstwo, i udało mi się zmienić ich decyzję. Chcę, aby ludzie wiedzieli, że mają wartość i że ktoś inny załamałby się, gdyby ich nie było – powiedział Jeong Yong-mun, który kieruje centrum Hyowon.

Korea Południowa ma jeden z największych wskaźników samobójstw na świecie. Według danych w latach 1993-2016 życie odebrało sobie aż 250 tys. ludzi. Liczba ta stanowi równowartość 4,2 proc. zgonów w całym kraju.

Zobacz także:

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić