Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Pokłócił się o miejsce parkingowe. Amerykanin skazany na 20 lat więzienia

19
Podziel się

Mieszkaniec Florydy, który zastrzelił nieuzbrojonego mężczyznę, z którym wcześniej pokłócił się o miejsce parkingowe, został skazany na 20 lat pozbawienia wolności.

Pokłócił się o miejsce parkingowe. Amerykanin skazany na 20 lat więzienia
(YouTube)
bEUtMhWZ

Sąd nie miał litości dla mordercy. Michael Drejka został uznany winnym nieumyślnego spowodowania śmierci, wynikającego z postrzelenia 28-letniego Markeisa McGlocktona w lipcu 2018 roku.

Ława przysięgłych stwierdziła, że oskarżony nie działał w sposób rozsądny ani odpowiedzialny - powiedział sędzia Joseph Bulone po ogłoszeniu wyroku.

Powodem zabójstwa była kłótnia o miejsce parkingowe. Według ustaleń śledczych, 49-latek strzelił z pistoletu do czarnoskórego mężczyzny, ponieważ ten zaparkował samochodem na obszarze wyznaczonym dla niepełnosprawnych kierowców. Skazany tłumaczył się, że bał się o swoje życie po tym, jak McGlockton odepchnął go.

bEUtMhXb

W tym przypadku nie ma tak naprawdę idealnej sprawiedliwości. Ale dowody w tej sprawie pokazują, że oskarżony stworzył konflikt, konfrontację, a następnie zabił nieuzbrojonego mężczyznę, który wycofywał się, próbując ratować własne życie, gdy zobaczył broń – dodał Joseph Bulone.

Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

Skazany był oskarżany o rasizm. Według adwokatów reprezentujących rodzinę zabitego McGlocktona, Drejka miał śmiertelnie postrzelić ich krewnego przede wszystkim z powodów przekonać ideologicznych i swojej niechęci do czarnoskórych - donosi nbcnews.com.

bEUtMhXh

Wiem, że w Biblii jest mowa o tym, że aby dostać się do nieba, musisz przebaczać. Obecnie jeszcze mnie tam nie ma, ale jeśli Bóg zdecyduje się mnie tam zabrać, zanim pogodzę się z tym, co zrobiłeś, to zobaczymy się w piekle, gdzie sobie to wyjaśnimy. Zapamiętaj moje słowa – powiedział ojciec zabitego, Michael McGlockton, do skazanego za zabójstwo mężczyzny.

Drejka zabił McGlocktona przed sklepem spożywczym. Na nagraniach monitoringu widać, jak 49-latek podchodzi do zaparkowanego nieprawidłowo samochodu, żeby sprawdzić czy posiada on naklejkę przeznaczoną dla niepełnosprawnych. Następnie wdaje się w kłótnie z siedzącą w środku dziewczyną McGlocktona, która czeka na niego wraz z dwójką dzieci. Gdy Markeis wychodzi ze sklepu sprawdzić co się dzieje, odpycha Drejkę, który upada na ziemię, po czym wyciąga pistolet i strzela.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUtMhXC
KOMENTARZE
(19)
mkm
2 lata temu
u nas zawiasy by dostał na pewno
nierasistka
2 lata temu
''''miał śmiertelnie postrzelić ich krewnego przede wszystkim z powodów przekonać ideologicznych i swojej niechęci do czarnoskórych''' takie wypowiedzi tych że czarnoskórych skłaniają mnie do odczuwania nieprzychylności dla nich
sprawiedliwy
2 lata temu
Dla mnie to czarny jest SPRAWCĄ ZAJŚCIA I PROWOKATOREM !!! A także RASISTĄ, bo to ON PIERWSZY UDERZYŁ! Natomiast białas przesadził, bo należało strzelać w nogi - od kolana w dół!
bEUtMhXD
mok
2 lata temu
morderca dostał 20 lat, a zamordowany karę śmierci
dudua
2 lata temu
i tym sposobem zostalo utylizowanych 2 amerykanow
ww
2 lata temu
jak na us to mały wyrok
emeryt
2 lata temu
na początku żal mi było ofiary....ale czytając do końca widać EWIDENTNIE że to ofiara miała wszelki formy współżycia społecznego '' GDZIEŚ ''. Stawać gdzie chce , pchać kogoś kiedy ma ochotę....no i się doigrał
Gość
2 lata temu
Nieumyśne bo strzelii tylko raz. Umyślnie to caiy magazynek i jeszcze jeden dla pewności ale wtedy dostałby pewnie by KS
gru
2 lata temu
dla wszystkich zwolennikow posiadania broni palnej radze aby tylko z solarium nie przesadzili
rafalwyszynsk...
2 lata temu
śmieszne jest to że witamina D która jest blokowana przez czarną skórę a z kolei czarna skóra pokoleniowo się wybiela w rejonach niskiego kąta padania promieni słonecznych żeby się odblokować ,, jest ta witamina D odpowiedzialna za rasizm i nic więcęj. Jakże to małostkowe i przygłupie być rasistą bo ma się wybieloną skórę
rafalwyszynsk...
2 lata temu
raczej widzę to tak,facet zobaczył czarną rodzinę a że był rasistą to go poniosło
rafalwyszynsk...
2 lata temu
tak mimo że to jest miejsce tabu święte ale tam była dwójka dzieci niejako nie trzeba naklejki ,wystarczyło że są dzieci, takie miejsca dla dzieci są obok miejsc dla inwalidów,gdyby facet wrócił do samochodu jako rozbestwiony singiel z piwem to rozumiem ,poniosło kogos ale dzieci,dzieci !!! nie rozumiem
ja
2 lata temu
"Gdy Markeis wychodzi ze sklepu sprawdzić co się dzieje, odpycha Drejkę, który upada na ziemię, po czym wyciąga pistolet i strzela" czyli strzelał w samoobronie, miał czekać, aż tamten wyciągnie spluwę i jego zastrzeli?
bEUtMhXv
Qq
2 lata temu
Małpa zaparkowała na inwalidzie i poniosła konsekwencje. W czym problem?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić