o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Polacy wzorem dla Brytyjczyków. Będą odmawiać różaniec wokół Wysp

275
Podziel się

"Różaniec Do Granic" cieszył się tak wielka popularnością, że kolejne kraje postanowiły pójść w ślady Polaków. Po włoskiej edycji ogólnokrajowych modlitw przyszedł czas na Wielką Brytanię - "Różaniec Na Wybrzeżu" odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Polacy wzorem dla Brytyjczyków. Będą odmawiać różaniec wokół Wysp
(Facebook.com)
bDnbRTPF

Brytyjscy katolicy będą modlić się za "wiarę, życie i pokój na Wyspach". W 304 lokalizacjach, na wybrzeżach Anglii, Szkocji i Walii katolicy staną ramie w ramię modląc się o odrodzenie wartości, o których zachód miał zapomnieć.

Jest to okazja, aby modlić się o ponowne zakwitnięcie wiary na wszystkich Wyspach Brytyjskich, jako sposób przygotowania się do Nowej Wiosny w Kościele, abyśmy my, chrześcijanie tych ziem, mogli głosić Ewangelię w jej pełni w sposób odnowiony i radosny. Mamy nadzieję, że Różaniec Na Wybrzeżu przyniesie z nieba łaskę odnowionego ewangelizacyjnego zasięgu i gorliwości, gdy będziemy kontynuować dzieło Nowej Ewangelizacji - czytamy na stornie internetowej wydarzenia.

bDnbRTPH

Do akcji przyłączą się także Polacy. Brytyjska akcja promowana jest na Facebooku przez pomysłodawców "Różańca Do Granic". Organizatorzy zachęcają by wesprzeć Brytyjczyków modlitwa tego samego dnia, o godzinie 15:00. Polska będzie jednak modlić się w nieco innej intencji. Jak można wyczytać na stronie różańcowej inicjatywy, performens będzie związany ze smutnym końcem nieuleczalnie chorego Alfiego Evansa, który zmarł w nocy z piątku na sobotę. 2-latek przebywał w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu od 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDnbRTQi
KOMENTARZE
(275)
ewa
3 lata temu
Brawo Brytyjczycy.Brońcie wartości za które ginęli nasi Przodkowie.Nie chcemy islamu.
hej
3 lata temu
brawo UK, tylko tak dalej bo naprawdę macie państwowy satanizm
dert
3 lata temu
w przewracaniu rozanca i modleniu sie Polacy sa najlepsi,poza tym ... tragedia
bDnbRTQj
SKARABEUSZ152
3 lata temu
TO NIE MA CO KOMENTOWAĆ GŁUPOTA NIE ZNAGRANIC
esko
3 lata temu
Jak widać nawiedzonych fanatyków religijnych nigdzie nie brakuje, niestety tak właśnie działają wszelkie idnokrynacje.Polityczne także.
Najnowsze komentarze (275)
ania w
3 lata temu
tak, różaniec będą odmawiać, a przed różańcem i po różańcu poł litra wódki na głowę żeby się lepiej modliło...i ublizanie każdemu jesi tylko ma inny kolor skory...obłuda...żenada
Jo
3 lata temu
Średniowiecze
Waldek
3 lata temu
Wreszcie Polska wniosła coś konkretnego do kultury Europy. Czy może jak by napisali autorzy akcji: erłopy ;-)
Ha
3 lata temu
Hahaha
ddd
3 lata temu
No wreszcie,paciorek załatwi wszelkie problemy światowe. Do modlitwy!!!
andy
3 lata temu
To już nie jest to śmieszne WP gimby?
Ryszard
3 lata temu
Trzeba pamiętać i modlić się o pokój na świecie.Objawienia w Fatimie dały ludzkości czas na nawrócenie i pokazały że Bóg istnieje.Różaniec jest potężny w walce ze złymi mocami ,czyli diabłem. Przez modlitwę na różańcu można wyprosić dużo łask dla siebie,rodziny,Ojczyzny.
Jan
3 lata temu
Tylko głupcy i niewierzący krytykują incjatywę dobrą dla świata -modlitwę na różańcu.Każda modlitwa jest rozmową z Bogiem .Bitwa o dusze ludzkie na ziemi trwa,zło dobrem zwyciężaj.Oprócz modlitwy starsi i młodzież dać dobry przykład życia zgodny z dekalogiem (10 przykazań Bożych).Walczyć każdy powinien ze swoimi wadami i złymi słabościami (pijaństwa,rozpusty moralnej, bluzgania, przekleństw itp.)
bDnbRTQb
mariusz
3 lata temu
zamiast publicznie manifestować modlitwę proponuję być bogaty duchem pokazując swoją prawość i modlić się w ciszy umacniając swoją wiarę.
CZEH
3 lata temu
polska gurnota bez granic .
bogdan19734
3 lata temu
Jak gineli wasi przodkowie to dobrze Moi do Odyna kiedyś się modlili,
jew
3 lata temu
a już myślałem że Brytyjczycy to tradycyjnie mądry naród !?
Polak
3 lata temu
Wiara czyni czuba pod każdą szerokością geograficzną:(
protestant
3 lata temu
No to pewnie wszyscy czterej brytyjscy katolicy sie zbiora na te modly....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić