Jan Muller| 

Polki głodne seksu. Nawet z innymi kobietami

153

Pierwszy od 11 lat raport Lwa Starowicza o seksualności Polek opowiada o ich zwiększonych potrzebach seksualnych i otwarciu na biseksualne eksperymenty.

Polki głodne seksu. Nawet z innymi kobietami
(Pixabay.com)

*"Seksualność kobiet. Raport 2016" oparty jest na ankietach 1054 pań w wieku 18-70 lat. *Z trzeciej edycji (pierwsza w 1992 r., druga w 2005 r.) raportu wynika, że potrzeby seksualne polskich kobiet rosną.

76,5 proc. twierdzi, że ma potrzebę kochania się przynajmniej raz w tygodniu. W poprzednich raportach odsetek takich odpowiedzi wynosił kolejno 35,3 proc. i 52,6 proc. Obecnie aż 1/4 Polek twierdzi, że kocha się za mało, choć co druga przekonuje, że uprawia seks kilka razy w tygodniu. O tym, że seks odgrywa w ich życiu dużą rolę, przekonanych jest 85 proc. badanych.

Spada liczba kobiet mało aktywnych seksualnie, czyli takich, które kochają się rzadziej, niż kilka razy w miesiącu - do 6,2 proc., podczas gdy w 2005 r. odsetek ten wyniósł 13 proc., a w 1992 r. - 22,6 proc. - czytamy w serwisie rynekzdrowia.pl.

Jedna trzecia pań przyznaje się tylko do jednego partnera seksualnego na całe życie. 9 proc. ankietowanych chwali się, że miało ich od 6 do 10. Wzrósł też odsetek Polek mających 2-4 partnerów poza stałym związkiem. Dodatkowo więcej kobiet (wzrost z 4 proc. w 2005 roku do 18 proc.) przyznaje się do związków homo- lub biseksualnych.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić