Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Polskie Radio zawiesiło Tomasza Zimocha

99
Podziel się:

Zarząd Polskiego Radia zawiesił dziennikarza sportowego za "naruszenie dobrego imienia nadawcy”. Zimoch otwarcie krytykował zmiany w firmie.

Polskie Radio zawiesiło Tomasza Zimocha
(Grzegoż Krzyżewski/Fotonews/Newspix.pl)

*Dziennikarza "zawieszono w pełnieniu obowiązków pracowniczych". *Według komunikatu na serwisie polskieradio.pl, kierownictwo rozgłośni uznało, że wywiadem udzielonym w ostatni weekend "Dziennikowi Gazecie Prawnej" złamał "Uchwałę Zarządu Polskiego Radia z 2004 r. dotyczącą przestrzegania etyki zawodowej" - głosi uzasadnienie. Poszło też o "gest Kozakiewicza" w wykonaniu Zimocha. Prowokacyjnym zdjęciem zilustrowano rozmowę.

Wspomniana rozmowa dotyczyła zmian kadrowych w Polskim Radiu. Tomasz Zimoch krytykował m.in. wyrzucenie doświadczonej dziennikarki, którą dzień później przejęła konkurencyjna, prywatna stacja. Wypomniał przekazanie jej obowiązków młodym "dziennikarzom bez doświadczenia". Z kolei nagrany poza studiem wywiad z prezesem PiS nazwał propagandą.

Bezpośrednio po publikacji wywiadu w "DGP" Polskie Radio wydało oświadczenie. Wypowiedzi Zimocha określono mianem "krzywdzących, grających na skrajnych emocjach" oraz "nie mających żadnego odbicia w rzeczywistości". Stacja oskarżyła dziennikarza o naruszenie etyki zawodowej.

Decyzję o zawieszeniu skomentował już m.in. Cezary Gmyz. Choć prawicowy dziennikarz na swój sposób broni Zimocha, komentator odciął mu się na Twitterze.

Tomasz Zimoch związany jest z Polskim Radiem od lat 80-tych. Pracuje w redakcji sportowej radiowej Jedynki. Zajmuje się przede wszystkim komentowaniem meczów piłkarskich, zawodów kolarskich i pływackich. Relacjonował przebieg 11 igrzysk olimpijskich. Ten komentatorski klasyk poniżej stał się już częścią historii polskiego dziennikarstwa sportowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(99)
ker
6 lat temu
No ku..de dobrze komentowal ciekawie szczerze piszac ...
Marek
6 lat temu
Widzę ,że robi się coraz gorzej, skoro już nie można dodać plusa czy minusa w komentażach.......Czekać tylko ,aż pojawi się ostrzeżenie,że złe komentaże będą karalne....No to po mału hiatoria zaczyna zataczać koło...
OLO
6 lat temu
Ale jak sprzedawczyni z supermarketu by została zwolniona za krytykowanie (nie publiczne) pracodawcy, to nikt by o tym nie usłyszał. Radio i propaganda na antenie, dziwię się, że nie wywalili go od razu zamiast zawieszać.
re
6 lat temu
Zimoch... a kto to jest? i co mnie to obchodzi? Tysiące codziennie traci pracę, większość za gorsze bzdury.
Kurt
6 lat temu
Trzeba się umieć zachować, panie Zimoch. Jak ci ktoś płaci to szanuj. Bo możesz tego żałować. Proste?
zz
6 lat temu
Jan Ciszewski to był komentator a nie Zimoch
Polak
6 lat temu
Dobrze że pis nie morduje tylko zwalnia i oby sie to nie zmieniło
sopuch-1963
6 lat temu
mają swoich co będą komentować wyścigi kotów , z góry wiadomo który kot wygra !
tmytnyvsdrtje...
6 lat temu
NADCHODZI KOLEJNY CZAS NA EMERYTURĘ.
polikot
6 lat temu
zimoch jakiś matoł z PO?
wan
6 lat temu
jeżeli związany był od lat osiemdziesięciu ... to chyba już czas na emeryturkę
Trzeżwy
6 lat temu
Panie Tomku niech się Pan trzyma - dobra zmiana kiedyś się skończy...Pan jest legendą,a ci malutcy o wielkim ego nigdy Panu nie dorównają...Powodzenia
kuku
6 lat temu
Moim zdaniem rzekoma inwigilacja dziennikarzy jest niczym w porównaniu z tym.
jkk
6 lat temu
W sumie to dobrze - praca dla reżimowej tuby propagandowej to obciach . Spoko- taki wirtuoz słowa jak Pan zawsze bedzie górą ;)))
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić