o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Piotr Kalsztyn
|

Poszedł do urzędu zmienić płeć. Chce wcześniej pójść na emeryturę

17
Podziel się

Sprytny Argentyńczyk próbuje wykiwać system. Jego zamiary zdradził krewny.

Poszedł do urzędu zmienić płeć. Chce wcześniej pójść na emeryturę
(Pixabay.com, rwalsh623)
bECOlpwB

59-letni Sergio Lazarovich z Argentyny zmienił w świetle prawa płeć. Od czasu decyzji urzędu nazywa się Sergia Lazarovich. Nie zrobił tego jednak dlatego, że czuje się kobietą. Chciał w ten sposób skorzystać z przywileju pójścia na emeryturę już w wieku 60 lat. Mężczyźni w Argentynie mogą pobierać świadczenia dopiero w wieku 65 lat.

Argentyńczyk stał się przedmiotem debaty w Ameryce Południowej. Urzędnicy nie są zadowoleni z jego postępowania. Szef lokalnego urzędu stanu cywilnego powiedział mediom, że jest to wyraźny przypadek nadużycia względem praw emerytalnych i ustawy o tożsamości płci – informuje Daily Nation.

*Intencje mężczyzny zdradził jego krewny. *Skontaktował się z argentyńskimi mediami i powiedział dziennikarzom, że Lazarovich przez całe życie romansował jedynie z kobietami. Utrzymywał także heteroseksualne związki już po złożeniu wniosku o zmianę płci. Miał także wygłaszać komentarze obraźliwe wobec osób, które zmieniły płeć. Sergio skarżył się też swojej rodzinie, że prawo umożliwiające kobietom przejście na wcześniejszą emeryturę jest niesprawiedliwe.

bECOlpwD
Zobacz także: Zobacz także: Nie ma człowieka w 100 procentach heteroseksualnego

W Argentynie od 6 lat obowiązuje ustawa o tożsamości płci. Kraj umożliwia oficjalną zmianę płci bez jakiejkolwiek operacji chirurgicznej. Według argentyńskiego prawa urzędnicy muszą szanować indywidualną decyzję obywateli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bECOlpwJ
bECOlpxe
KOMENTARZE
(17)
60lat
3 lata temu
Chłop ma całkowitą rację, z jakich względów baby maja odchodzić wcześniej na emeryturę, jest równouprawnienie. Wiek emerytalny powinien być taki sam lub nawet mniejszy dla mężczyzn w Polsce, którzy wcześniej umierają. Ile jest bab, które przepracowały może 15-20lat i jest na emeryturze. A chłop musi pracować i harować na nie przez 40 -50 lat, aby nabył prawa do emerytury.
Andrzej
3 lata temu
Z rodziną najlepiej na .....zdjęciu . Nie zadawaj sie z krewnymi.
dwedw
3 lata temu
Ale to ma sens, i to nie dlatego, że to kombinowanie, ale dlatego, że zwraca uwagę na DYSKRYMINACJE facetow.
bECOlpxf
Rydzyk69
3 lata temu
i co? banda nietolerancyjnych ksenofobow nie chce mu pozwolic zmienic plec? Gorsi niz pis!
aaa
3 lata temu
Na rodzinę zawsze można liczyć.
Analityk
3 lata temu
Skoro czuł się lesbijką nic dziwnego że utrzymywał stosunki z kobietami.
stereo
3 lata temu
Jak sobie pomyślę o kolejkach w urzędzie i tych średnio miłych paniach za szybą, to aż serce mi się cieszy kiedy przypomnę sobie, że mogę prosto rozliczyć się za pomocą podatnik info przez internet. Uff. Jak dobrze, że dzisiejsza technologia nam na to pozwala.
Jac00
3 lata temu
Prawie że automatycznie rozliczam PIT na podatanik info. Oprócz wpisania kiklu cyferek nie trzeba w sumie robic nic wiecej. Każdy by to potrafił. Naprawdę.
kopter
3 lata temu
Wreszcie rozliczyłem się sam bez żadnej pomocy. No przepraszam, jedyną pomocą był podatnik info. Program idealny dla kogoś, kto rozlicza PIT samodzielnie po raz pierwszy.
wiadomo?
3 lata temu
u nas begowski, ubek vel anka grodzka tez sie szykuje na emerke wczesniej !
Antykler
3 lata temu
U nas garownicy wpadli już na podobny pomysł: zgłaszają, że czują się kobietą i żądają przeniesienia do pudła damskiego. W świetle obowiązującego u nas prawa unijnego nie można takiej "kobiety" odesłać w diabły, tylko należy traktować każdy taki przypadek poważnie.
helena
3 lata temu
w Polsce to prawie same baby, więc nie dziwota gdyby niektóre płeć i w dokumentach sobie zmieniły
.
3 lata temu
dobrze wymyślił ale w Polsce k.bęgowski wymyślił to wcześniej !
bECOlpwX
jk
3 lata temu
Taktyk...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić