Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. Spłonęło ponad tysiąc hektarów

5
Podziel się:

Biebrzański Park Narodowy wciąż trawi ogień. Po tym, jak w poniedziałek straż opanowała ogień, we wtorek rano pojawiły się jego nowe ogniska. W akcji gaśniczej bierze udział około 15 zastępów straży pożarnej.

Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym.
Pożar w Biebrzańskim Parku Narodowym. (Facebook, Biebrzański Park Narodowy)

Strażacy nie są w stanie opanować pożaru w Biebrzańskim Parku Narodowym. Od wtorkowego poranka nieprzerwanie ogień trawi lasy i łąki należące do parku, pochłonął już ponad 1,5 tys. hektarów.

Chociaż ogień dotarł już przez całą dolinę aż na Grzędy, to tam udało się na razie powstrzymać linię ognia. Robione jest wszystko, by pożar nie wszedł na lasy na Grzędach i Czerwonym Bagnie - informują w najnowszym komunikacie służby parku.

"Pożar błyskawicznie obejmuje wysokie trzcinowiska, wydaje się nie do opanowania". Dyrekcja Biebrzańskiego Parku Narodowego informuje o fatalnej sytuacji za lasem wroceńskim w stronę rzeki Ełk. Na opublikowanym w mediach społecznościowych nagraniu widać, z czym muszą walczyć strażacy.

Przejmowaliśmy się niedawno i płakaliśmy nad Australią...Dziś płonie największy polski park narodowy, jedne z najlepiej zachowanych torfowisk w Europie. To ptasi raj - podkreśla dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Polacy wpłacają pieniądze na rzecz walki z pożarem w Biebrzy. Darowizny na doposażenie ochotniczych straży pożarnych i gaszenie pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym można wpłacać na specjalne konto Bank BGK
31 1130 1059 0017 3397 2620 0016, w tytule wpłaty należy wpisać: "darowizna pożar 2020".

Nasze środki zabezpieczane na wypadek pożarów (150 tys. w tym dofinansowanie z Funduszu leśnego Lasów Państwowych) skończyły się już wczoraj - alarmuje we wtorek dyrektor Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Komendant
2 lata temu
Poszukajcie podpalacza wśród osp.
Ja
2 lata temu
To pewnie wina Putina
Miejscowy
2 lata temu
Strażacy z całej Polski pomóżcie..
ewi
2 lata temu
Ojej straszne! a już się cieszyłam, że lasy od nas trochę "odpoczną"!!!!! A ty takie nieszczęście!
Natka
2 lata temu
Jak widać KONIEC ŚWIATA jest już bliski .
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić