o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Michał Nowak
|
aktualizacja

Poznań. CBŚP wymierza mocny cios w agencje towarzyskie

147
Podziel się

Nielegalna działalność miała być prowadzona pod szyldem salonów SPA i zajmować sutenerstwem. CBŚP przeprowadziło zmasowaną akcję, w wyniku której udało się zamknąć 5 agencji towarzyskich i zlikwidowano zorganizowaną grupę przestępczą. Miała nią kierować kobieta.

Poznań. CBŚP wymierza mocny cios w agencje towarzyskie
(CBŚP)
bEDClVhN

Dochody przestępców. Funkcjonariusze CBŚP oraz prokuratorzy z Poznania zebrali informacje, z których wynikało, że zamieszani w proceder uczyli z niego stałe źródło dochodu. Podejrzani o sutenerstwo mieli zarobić blisko milion zł.

Interes "Kamy". Według śledczych całym procederem zarządzała Ewa D. ps. "Kama". Zdaniem przedstawicieli organów ścigania organizować pracę nie tylko kobietom, ale także ochroniarzom. Wszystko wskazuje na to, iż przez dwuletni okres działania agencji mogło tam „pracować” nawet 100 kobiet.

bEDClVhP

Zatrzymania w centrum Poznania. Policjanci uderzyli o tej samej godzinie w kilku miejscach na raz. Wszystkie agencje działały w centrum stolicy Wielkopolski. A akcji udział wzięli funkcjonariusze z CBŚP z Poznania, Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia i Gdańska. Wspierali ich policjanci miejscowej komendy. Dodatkowo dwie osoby zostały zatrzymane na terenie Wrocławia i Gdańska.

Do sprawy łącznie zatrzymano 13 osób. W tym trzech mężczyzn i dziesięć kobiet. Zabezpieczono również telefony komórkowe i sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

Przedstawiono już zarzuty. W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty o czerpanie korzyści majątkowych z nierządu innych osób. Dodatkowo jedna podejrzana usłyszała zarzut kierowania grupą, a jedenastu grozi odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądy dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

bEDClVhV

Śledztwo jest w początkowej fazie. Dokładnie szczegóły procederu są dopiero ustalane. Funkcjonariusze ustalają faktyczny majątek podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawej działalności.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEDClViq
KOMENTARZE
(147)
barbi
3 lata temu
Poznań miasto doznań.Wroclaw Układ wrocławski, Gdańsk układ gdański. .Dalszy komentarz zbędny
Lolo
3 lata temu
Sąd ją uniewinni. Dostanie za to abonament.
Mateo
3 lata temu
Bez sensu. Skoro takie lokale działają to znaczy, że jest zapotrzebowanie na takie usługi. Domy publiczne powinny działać oficjalnie, spełniać odpowiednie standardy, co z resztą byłoby zdecydowanie bezpieczniejsze dla klientów jak i dla pracujących tam kobiet. Ale przecież zaraz byłyby tam całe krucjaty zakonu maryjnego i innych nawiedzonych. Może chociaż sami księża by nie protestowali, bo w końcu sami korzystają.
bEDClVir
nikt
3 lata temu
jak świat światem ten proceder istniał i nadal tak będzie pomimo durnych wysiłków hipokrytów korzystających z usług tych pań,także proponuję dajcie już temu spokój i zalegalizujcie,wszystko jest dla ludzi byle z umiarem,podobnie z używkami
Polonista
3 lata temu
Co to jest za poziom dziennikarstwa? Czy Pan Michał Nowak zlecił pisanie artykułu dzieciakom z 6 klasy podstawówki? Nie da się tego czytać.
kris
3 lata temu
Brawo MILICJA dostaniecie za to uścisk dłoni i medal z brązu.
olo
3 lata temu
kabaret
?:D
3 lata temu
Znowu zatrzymali Królową życia ?!
ABW
3 lata temu
Często takim "biznesem" kierują kobiety. Tak jak np. Królowa Życia... Kobiety, kobietom zgotowały ten los...
666zxc
3 lata temu
a wystarczyło zalegalizować :)
zcm
3 lata temu
Jak żyć panie premierze,gdzie teraz zaznać przyjemności i szczęscia??
error
3 lata temu
i znów niejaki Nowak i znów zdanie perfekcyjnie napisane " Zdaniem przedstawicieli organów ścigania organizować pracę nie tylko kobietom, ale także ochroniarzom." ktoś to sprawdza przed wstawieniem na stronę?
asdman
3 lata temu
błąd na błędzie co za "intieligent to pisał" ..
bEDClVij
zyxyryxy
3 lata temu
Wkrótce zabraknie miejsc w pierdlach
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić