Bartosz Nowak| 

Praca szuka człowieka. Tu są wakaty w 2017 roku

1

W Polsce najszybciej pracę znajdą informatycy, twierdzi serwis goldenline.pl. To właśnie ich na naszym rynku pracy brakuje i to w branży informatycznej w I kw. 2017 roku szukano najwięcej osób.

Praca szuka człowieka. Tu są wakaty w 2017 roku
(iStock/welcomia)

Specjalista z branży IT problemu z zatrudnieniem nie ma. Zagraniczne firmy drenują polski rynek wyłapując najlepszych, stąd deficyt rąk do pracy. Choć najbardziej poszukiwani są specjaliściu z zakresu "rozwój oprogramowania", ofert pracy nie brak też dla inżynierów czy handlowców z wiedzą o IT.

Oczekiwania? Ponad 80 proc. składających oferty wymaga, żeby kandydat znał język angielski. Każdy dodatkowy będzie plusem. Najbardziej rozchwytywani są ludzie w wieku 27-35 lat. Na drugim miejscu znalazły się osoby w wieku 36-45, a na trzecim mający 23-26 lat.

O pracę w IT najłatwiej w dużych miastach. Najwięcej ofert kierowanych było do osób mieszkających w woj. mazowieckim (23 proc.). Na kolejnych miejscach uplasowały się woj. śląskie (13 proc.), dolnośląskie ( też 13 proc.), małopolskie (11 proc.) i wielkopolskie (10 proc.) - informuje pulshr.pl.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić