Jan Muller| 

Prognoza na dwa tygodnie lutego. Prawdziwa zima już była

79

Styczeń kończy się pogodową anomalią, której echa utrzymają się przez kilka pierwszych dni lutego.

Prognoza na dwa tygodnie lutego. Prawdziwa zima już była
(Twitter.com/Rz_mwj)

Zamiast mrozu i śniegu mamy nawet 13 stopni ciepła. Jednak są miejsca w Europie, gdzie termometry pokazują 20 stopni. Na żadnym innym kontynencie anomalie temperatury nie przybrały tak olbrzymiej skali - zauważa twojapogoda.pl.

Tak łagodna zima utrzyma się w całej Europie, także w Polsce, do końca tygodnia. Później, choć temperatura powoli spadnie, jej wartości pozostaną dodatnie. Nad naszym krajem ciepłe powietrze przytrzyma potężny niż z Wysp Brytyjskich.

Śnieżna zima - wszystko na to wskazuje - kończy się. W lutym możemy spodziewać się nawet pierwszych zarysów kolejnej pory roku. Niemniej, na 1 lutego IMGW ostrzega jeszcze przed intensywnymi opadami śniegu na Podkarpaciu. Do tego obowiązują ostrzeżenia przed wichurami w woj. małopolskim i podkarpackim.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Według meteorologów i ich najświeższych prognoz do połowy lutego w całym kraju dodatnie temperatury. Najzimniej ma być na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia lutego. 7 i 8 lutego ma być najchłodniej - zauważa "Express Ilustrowany".

Jeden stopień na minusie we wschodniej Polsce, do trzech na plusie w zachodniej. W centrum zero. Po 9 lutego znów się ociepli, ale ciężko mówić o ładnej pogodzie. Niebo zakryją chmury, spadnie deszcz. Do 12 lutego będzie nam towarzyszył na zmianę ze śniegiem. Co do samych temperatur, to modele przewidują od 3 do 6 stopni Celsjusza.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Zima pod palmami. Najtańsze kierunki na sezon 2017/2018

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić