Barbara Jaros| 
aktualizacja 

Prześmiewczy wpis Moniki Olejnik. Pokazała zdjęcie

535

Sejmowa komisja ma w czwartek rozpatrzyć wniosek o odwołanie Anny Zalewskiej. Tymczasem przed budynkiem ministerstwa trwały dziś prace na wysokościach. "Kogo szukają? Pani minister?" - skomentowała Monika Olejnik.

Prześmiewczy wpis Moniki Olejnik. Pokazała zdjęcie
(ONS.pl)

Prześmiewczy wpis dziennikarka opublikowała na Facebooku. Post ma już kilkaset, niemal wyłącznie pozytywnych, reakcji oraz kilkadziesiąt udostępnień. Natychmiast pojawiło się pod nim również mnóstwo komentarzy. "Czy leci z nami pilot?", "Myślę, że to ekipa zwiadowcza wysłana w poszukiwaniu resztek rozumu i zdrowego rozsądku", "Szukają... kagańca oświaty" - podchwycili internauci.

Od 8 kwietnia trwa ogólnopolski strajk nauczycieli. Pedagodzy żądają 30-procentowej podwyżki płac jeszcze w tym roku. Temat roszeczeń pracowników oświaty oraz formy, w jaki walczą o ich spełnienie, już od dwóch tygodni dzieli Polaków. Niedawno opublikowano sondaż, który wskazuje, jak ocenia walkę nauczycieli większość z nas.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Nauczyciele domagają się większych nakładów na oświatę. Chcą też skrócenia ścieżki awansu oraz zmiany systemu oceny pracy pedagogów. ZNP żąda również dymisji minister edukacji Anny Zalewskiej.

W piątek 26 kwietnia mają odbyć się obrady okrągłego stołu w sprawie oświaty. Premier Mateusz Morawiecki do udziału w nich zaprosił rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. ZNP, FZZ i większość organizacji pracodawców zapowiedziało, że w wydarzeniu, które odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym , nie weźmie udziału. Najnowsze informacje na temat rokowań związkowców z rządem znajdziesz TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Strajk nauczycieli 2019. Burza po słowach Patryka Jakiego. Marek Jakubiak komentuje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić