REKLAMA
Odświeżone 20 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Michał Nowak11.10.18 (15:53)

Przywódca ISIS kazał zamordować 320 swoich ludzi

Abu Bakr al-Baghdadi oskarżył swoich ludzi o nielojalność i skazał na śmierć. Najsurowsza kara ma dotknąć nie tylko szeregowych członków ISIS. Przywódca skazał także swoich dowódców z Syrii i Iraku.
PAP

O wyroku al-Baghdadiego donosi Iracki wywiad. Po utworzenia islamskiego kalifatu w 2014 r. ISIS poniosło ciężkie straty. Do dziś zostało wyparte z 90 proc. kontrolowanych terytoriów w Iraku i Syrii. Zdaniem przywódcy doprowadziła do tego "lekkomyślność" jego podwładnych.

Zamiary Abu Bakr al-Baghdadiego wyjawił jeden z jego wysokich dowódców. Zrobił to, bo również znalazł się na liście skazanych. W ten sposób iracki wywiad dowiedział się o innych skazanych liderach. Są nimi: Abu al-Baraa al-Ansari, Sief al-Din al-Iraqi, Abu Otham al-Tal Afari, Abu Iman al-Mowahed oraz Marawan Hadid al-Suri.

REKLAMA

Cześć bojowników ISIS uciekała w nieznane miejsce. To efekt ich obaw o własne życie, które pojawiły się, gdy wydały się zamiary przywódcy.

Palcie naszych wrogów, bierzcie na cel "media niewiernych". Taki przekaz wysłał swoim ludziom lider w październiku 2017 r. Funkcję przywódcy Abu Bakr al-Baghdadi pełni od 2010 roku. Rząd USA oferuje 25 mln dol. nagrody za informacje, które doprowadzą do jego aresztowani lub skazania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Terroryści w Europie

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij