Michał Nowak
Michał Nowak| 

Przywódca ISIS kazał zamordować 320 swoich ludzi

220

Abu Bakr al-Baghdadi oskarżył swoich ludzi o nielojalność i skazał na śmierć. Najsurowsza kara ma dotknąć nie tylko szeregowych członków ISIS. Przywódca skazał także swoich dowódców z Syrii i Iraku.

Przywódca ISIS kazał zamordować 320 swoich ludzi
(PAP)

O wyroku al-Baghdadiego donosi Iracki wywiad. Po utworzenia islamskiego kalifatu w 2014 r. ISIS poniosło ciężkie straty. Do dziś zostało wyparte z 90 proc. kontrolowanych terytoriów w Iraku i Syrii. Zdaniem przywódcy doprowadziła do tego "lekkomyślność" jego podwładnych.

Zamiary Abu Bakr al-Baghdadiego wyjawił jeden z jego wysokich dowódców. Zrobił to, bo również znalazł się na liście skazanych. W ten sposób iracki wywiad dowiedział się o innych skazanych liderach. Są nimi: Abu al-Baraa al-Ansari, Sief al-Din al-Iraqi, Abu Otham al-Tal Afari, Abu Iman al-Mowahed oraz Marawan Hadid al-Suri.

Cześć bojowników ISIS uciekała w nieznane miejsce. To efekt ich obaw o własne życie, które pojawiły się, gdy wydały się zamiary przywódcy.

Palcie naszych wrogów, bierzcie na cel "media niewiernych". Taki przekaz wysłał swoim ludziom lider w październiku 2017 r. Funkcję przywódcy Abu Bakr al-Baghdadi pełni od 2010 roku. Rząd USA oferuje 25 mln dol. nagrody za informacje, które doprowadzą do jego aresztowani lub skazania.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Terroryści w Europie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić