Piotr Kalsztyn| 

Psychicznie chory udawał, że rurka to pistolet. Zastrzelili go policjanci

219

Amerykanie są wstrząśnięci. To kolejny przykład w ostatnich tygodniach, kiedy policjanci zabili niewinną osobę.

Psychicznie chory udawał, że rurka to pistolet. Zastrzelili go policjanci
(NYPD)

*34-letni Saheed Vassell cierpi na zaburzenia dwubiegunowe. *W tym tygodniu mężczyzna biegał po nowojorskim Brooklynie i celował do ludzi z metalowej rurki. Trzy osoby dzwoniły na policję z informacją o napastniku ze srebrną bronią palną.

*Gdy na miejscu pojawiła się policja Vassell skierował rurkę w ich stronę. *Policjanci odpowiedzieli ogniem. Czwórka funkcjonariuszy oddała w sumie 10 strzałów – informuje NY Post.

*Nowojorscy policjanci tłumaczą, że nie zdawali sobie sprawy z choroby mężczyzny. *Przyjechali z interwencją, jak do niebezpiecznego napastnika. Podkreślają, że gdyby wiedzieli o tym, że cierpi na zaburzenie dwubiegunowe, z pewnością potraktowaliby go inaczej.

Zdarzenie wywołała protesty wśród lokalnej społeczności. Jedna z kobiet, która była świadkiem zdarzenia, powiedziała, że "policjanci nie chcą budować mostów, oni chcą ich zabić". Również ojciec zabitego mężczyzny krytykował działania policji. Pytał retorycznie, czy służby nie są przeszkolone w zakresie obrony własnej.

Zobacz także: Zobacz także: Bogobojny złodziej. 7 przykazanie mu nie przeszkodziło

*Pod koniec marca 22-letni Stephan Alonzo Clark zginął od policyjnych kul w Sacramento. *Czarnoskóry mężczyzna przebywał na podwórku swoich dziadków. Zdaniem policjantów mężczyzna nie chciał się zatrzymać i pokazać rąk. Ruszył w stronę mundurowych z przedmiotem, który ich zdaniem przypominał broń. Funkcjonariusze otworzyli ogień, obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Przy ciele Clarka nie znaleziono jednak niczego, co mogłoby przypominać pistolet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić