Bartosz Nowak| 
aktualizacja 

Psychika użytkowników Androida i iOS jest inna

7
Podziel się:

Wybór telefonu może zdradzić nieco informacji o nas samych. Grupa brytyjskich naukowców zbadała różnice pomiędzy posiadaczami telefonów Apple i użytkownikami systemu Android. Są dosyć wyraźne.

Psychika użytkowników Androida i iOS jest inna
(WP.PL, Sebastian Kupski)

Użytkownicy Androida są bardziej szczerzy i zgodni. Nie wykazują chęci przekraczania granic dla własnych korzyści. Mniej interesuje ich bogactwo i status społeczny. Statystycznie są starsi, a więcej ich użytkowników jest płci męskiej.

Posiadacze telefonów firmy Apple są bardziej ekstrawertyczni. Wybierając aparat telefoniczny, nie kierują się faworyzowanymi przez większość modelami, szukają za to potwierdzenia swojego statusu. To osoby młodsze niż użytkownicy Androida i zdecydowanie częściej są nimi kobiety. Może dlatego bardziej cechuje je emocjonalność.

Badanie przeprowadzono na ponad 500 osobach. Ochotnicy dostali kilka kwestionariuszy do wypełnienia, z pytaniami dotyczącymi zarówno ich samych, jak i ich podejścia do telefonów. Według autorów ankiety coraz bardziej oczywiste jest, że telefon staje się odzwierciedleniem swojego właściciela - informuje "Daily Mail".

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić