REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski15.09.18 (09:46)

Radykalny sposób Włochów i Austriaków na odcięcie imigrantów

Przybysze z Afryki, których uratują statki na Morzu Śródziemnym, powinni pozostać na ich pokładzie - twierdzą Austriacy i Włosi. Rzym i Wiedeń mają plan, jak ograniczyć napływ imigrantów do swoich krajów.
Melita Antonio / PAP/Abaca

Imigranci nie powinni mieć prawa do zejścia na ląd - podkreślają Włochy i Austria.

Ministrowie spraw wewnętrznych obu krajów mówili w Wiedniu jednym głosem. Ludzie pochodzący z krajów Afryki, podjęci z wody na Morzu Śródziemnym, mają czekać na rozpatrzenie wniosków o azyl na statkach, które ich uratowały - postulują Herbert Kickl i Matteo Salvini.

REKLAMA

Chodzi o ludzi, którym udaje się przedostać na wody terytorialne państwa europejskiego, a następnie zostać odebranym przez statek. Powinniśmy wykorzystać te statki do przeprowadzenia odpowiednich kontroli, czy ci ludzie zasługują na ochronę - powiedział austriacki minister spraw wewnętrznych.

Zapewniono, że warunki na statkach byłyby odpowiednie dla imigrantów. Ministrowie nie chcą dopuścić do zejścia przybyszów na ląd, bo - jak mówią - "gdy tylko ludzie postawią stopę na kontynencie, można ich usunąć tylko z wielkim trudem i dużymi kosztami" - podaje Deutsche Welle.

PAP/EPA

Do Wiednia zaproszono przedstawicieli niektórych krajów Afryki. Przyjechali wysłannicy Algierii, Czadu, Egiptu, Maroka, Nigru, Mali i Tunezji. Włosko-austriacka propozycja zatrzymania imigrantów na morzu jest konkurencyjna w stosunku do lansowanego przez Radę Europejską planu "regionalnych platform" w portach Europy. Miałyby to być miejsca, w których statki wysadzałyby imigrantów wyłowionych z wody. Wtedy zaczynałaby się wobec każdego z nich procedura kończąca się albo przyznaniem azylu albo uznaniem imigracji za nielegalną. Nie ma jednak jeszcze bliższych szczegółów tego pomysłu.

Włosi zmagają się z napływem imigrantów przez Morze Śródziemne. Rząd w Rzymie odmówił nawet ostatnio przyjęcia do portów statków z uratowanymi ludźmi z Afryki. Minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini, stoi na czele niechętnej imigrantom Ligi Północnej. W wyborach ugrupowanie obiecywało wyrzucenie z Włoch pół miliona nielegalnych przybyszów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij