Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Dagmara Smykla
|
aktualizacja

Rodzice oskarżeni o znęcanie się nad dziećmi. Skonstruowali pejcz

40
Podziel się

Regularnie znęcali się fizycznie i psychicznie nad swoimi dziećmi. Twierdzą, że mają z nimi dobre relacje.

Rodzice oskarżeni o znęcanie się nad dziećmi. Skonstruowali pejcz
(123RF)
bETCrHOt

Kilkuletnie dzieci były regularnie bite. Małżeństwo oskarżono o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi w wieku 4, 6 i 10 lat. Obydwojgu rodzicom grozi do 8 lat więzienia - poinformowała we wtorek Prokuratura Rejonowa we Wrocławiu.

Ojciec własnoręcznie skonstruował pejcz. Do drewnianej rączki przymocował przewody elektryczne o długości pół metra. Przedmiot leżał w łazience i miał spełniać "zadanie odstraszające". Oskarżony twierdzi, że nie wiedział, że nie można stosować wobec dzieci kar cielesnych.

W najgorszej sytuacji był najstarszy syn. 10-latek był bity pejczem po całym ciele przez ojca, który w tym samym czasie go wyzywał. W ocenie prokuratury matka znęcała się nad wszystkimi dziećmi: biła kablami po całym ciele, a najstarszego syna dodatkowo szarpała za włosy.

bETCrHOv

Uważali, że to normalna forma karcenia. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Jednak w ich opinii nie było to znęcanie się nad dziećmi, tylko część procesu wychowawczego. Mężczyzna zeznał, że wraz z żoną miał dobre relacje z dziećmi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: W Polsce to nadal temat tabu. "Najtrudniejsze, gdy kobieta mówi, że jest gwałcona od 20 lat"
bETCrHOW
KOMENTARZE
(40)
facet lat 40-...
3 lata temu
Żołnierz zawodowy - to jest patologia sama w sobie, jeśli ktoś świadomie zdecydował się że zostanie takim i czy innym, elementem systemu zagłady, niszczenia, i to, co najgorsze, jednego z najlepiej zorganizowanych, systemu zagłady rodzaju ludzkiego, któremu przyświeca cel biegunowo sprzeczny, czyli zachowanie jego. Dla tego każdy "mundurowy" musi być ubrany w specjalną powłokę, nie tylko psychiczną (którą osiąga się na nim wielopłaszczyznowym gwałtem, terrorem i przemocą, czyli sprzecznością porządku) ale tak dalece odległą od zwyczajowych prawideł życia ludzi normalnych, powszechnych, że taki figurant musi być do tego jeszcze fizycznie obleczony w inne futro, niż człowiek normalny, czyli w "mundur", żeby zwierzęco "ukonstytuować", mechanicznie, jego fałszywą, zgwałconą odrębność od ogółu normalności, żeby dopiero w ten wyszukany, dogłębny sposób, zgwałcił samego siebie i stał się bezwolnym trybikiem w machinie zagłady, której oficjalne, szumne cele, to dążenie całkowicie odwrotne.
koziolll
3 lata temu
Aborcja powina byc juz dozwolona 40 lat temu - a w przypadku rodzin tych ludzi powina byc obowizkowa. Niestety za 20 kilka lat te dzieci beda mialy swoje dzieci i nastapi powtorka z rozrywki...
xyz
3 lata temu
Tacy ludzie powinni zaliczać publiczne randez-vous z lamią. To taki pejcz z hakami na końcach rzemieni.
bETCrHOX
Romulus
3 lata temu
dobre relacje pejczem przez głowę i plecy brawo sędziowie.
osa
3 lata temu
od lat pozostaje pytanie bez odpowiedzi ; jak wychowywac dzieci by wyrosły na ludzi w tym trudnym srodowisku -- 1. kochać swoje dzieci co zmęczonym praca rodzicom jest trudno ,2.rozmawiac co dobre co złe dla dzieci 3. informowac jakie w życiu beda konsekwencje jak nie posłuchaja teraz rodziców i przedstawić z życia przykłady 4.nie podejmować żadnych relacji z dziećmi gdy nie ma czasu albo ,,pada sie na pysk,,, 5. dac sobie czas na przemyslenie i rozmawiać z drugim rodzicem i naradzic sie jak reagowac na nieposłuszeństwa dzieci .6. kierowac sie miłością wobec siebie i rodziny .7. katolikom radze zajrzec do biblii i poczytać 8. karą dla dzieci powinno być wykonanie tego czego nie lubią robić np. wynoszenie śmieci , zmywanie czy czytanie a małe dzieci nie należy karać tylko tłumaczyć ! ja to mówie jako babcia bo mam juz doświadczenie i wiem ,że bardzo trudno słusznie postepowac kiedy nerwy ponoszą i dlatego należy dac sobie czas i uspokoić sie i rozmawiać z drugą połową , bez emocj
mama
3 lata temu
Proponuję w ramach resocjalizacji codziennie okładać tych pseudorodziców pejczem z kabla przez chociaż pół roku. Zobaczymy, czy będą mieli "dobre relacje" z ich katem. A tak, dostaną wyrok (oby nie w zawieszeniu) i będą poddawani rozmowom z psychologami. Po rozmowach nie zmądrzeją, tylko będą robili "mądre oczy", i będą udawali pokrzywdzonych. Zastosować regułę: "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", - złoić im porządnie skórę, niech zobaczą jak to jest !!!. Może to odstraszy następnych "wychowawców". Dlaczego my mamy być humanitarni, jak najbliższe osoby dla dziecka, czyli rodzice nie tylko nie wyjawiają się humanitaryzmem, ale nawet zwykłą empatią!!!!
Krzych
3 lata temu
Sznur od żelazka, rura od odkurzacza, drewniany kij od szczotki, smycz psa, z pięści w twarz niszcząc okulary... i mi się ludzie dziwią że ja nie chce mieć dzieci. Wszyscy mówią że jak jedynak to wychuchany i pewnie są w niego rodzice zapatrzeni - no nie do końca jak widać. Powyższe "przyjemności" fizyczne zapewniała mi matka - ojciec na mnie ręki nigdy nie podniósł. Najdziwniejsze w tym wszystkim że nie mam do niej żalu... jakiś syndrom sztokholmski czy co? A... no i relacje z kobietami u mnie w normie.
tu i teraz
3 lata temu
Kiedy czytam wypowiedź typu "karanie dzieci to normalne środki wychowawcze to zastanawiam się czy taka wypowiedź jest poprzedzona rozsądnymi przemyśleniami. Czy widzisz to, ja ciągle widzę. Wciąż napływają mi obrazy z przeszłości mimo, iż próbuję trzymać je głęboko w zapomnieniu. Kiedy kilkuletnie dziecko pragnie śmierci, czy taki świat ma sens. Kiedy niewinna istota chce zgasnąć. Co przeżywa 8 letni chłopiec kończący swój żywot na skrawku pieprzonego sznurka. Kiedy widzisz topioną w misce siostrę. Kiedy czujesz te łapy na szyi już się nie opierasz poddajesz. Odpływasz a kiedy akurat w tym momencie ktoś się ocknął i przerwał masz żal dlaczego tu nadal jesteś. Nigdy nie pisz takich rzeczy gdy nie masz pojęcia o czym przedkładasz.
kris
3 lata temu
w celi pejczem będzie karcony jego gwint
Emeryt
3 lata temu
Znam z adzieciństwa podobne narzędzie. To było kilkanaście cienkich, skórzanych rzemyków przymocowanych do krótkiego drewnianego trzonka (ok. 30cm). Dziadkowie nazywali to ,,pydą". Bolało.
Winicjusz
3 lata temu
metody typowe dla ubeckich rzytów
fg
3 lata temu
ludzie tyle nie potrzebnie mowia ale z dziecimi to juz porozumiec slownie sie nie mozna? to jaks wyzsza szkola jest czy co ?nie moge tego zrozumiec czemu dorosli ludzi posuwaja sie do przemocy ..
ZK
3 lata temu
Dojadą ich w pierdlu, już czekają z niecierpliwością
bETCrHOP
Ona
3 lata temu
O to sa bestie, prawdziwe! Nie te biedne zwierzeta z artykulu obok!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić