REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła22.08.19 (19:10)

Rodzice walczą o uwolnienie syna, którzy „honorowo” zamordował siostrę

Qandeel Baloch w 2016 roku była gwiazdą Instagrama, a jej wpisy na Facebooku śledziło blisko 800 tysięcy osób. Nie podobało się to jej konserwatywnej, pakistańskiej rodzinie. Bracia dziewczyny dokonali „honorowego zabójstwa”. Teraz rodzice walczą o zwolnienie ich z więzienia.
STR / East News

Pierwotnie rodzice dziewczyny chcieli kary śmierci dla swojego syna, który zabił siostrę. Jak podaje BBC, ojciec chciał „publicznego rozstrzelania”. Jednak po latach zmienili zdanie. Wybaczyli zabójstwo córki i chcą ułaskawienia syna.

Gwiazda Instagrama została „honorowo zamordowana”

REKLAMA

Qandeel Baloch była znana nie tylko jako modelka, ale także aktorka i piosenkarka. Zasiadała w jury „Idola”, występowała w teledyskach, pozowała ze znanymi ludźmi. W szybkim tempie zyskiwała coraz większą popularność, również na świecie. Zagraniczne media okrzyknęły ją nawet „pakistańską Kim Kardashian”.

Dziewczyna zasłynęła także z odważnego głoszenia poglądów na temat pakistańskiego społeczeństwa. Jak głosiła, chciałaby aby było w nim więcej swobody, a także, aby świat popatrzył na jej rodaków bardziej przychylnym okiem.

Zobacz także: Mąż sprzedał żonę za 489 dolarów

Działania nie spodobały się rodzinie gwiazdy. Wielokrotnie ją upominali. Pod zdjęciami i postami zaczęły się pojawiać groźby śmierci. W końcu jej bracia postanowili ją zamordować.

Do „honorowego zabójstwa” doszło 15 lipca 2016 roku. Modelka najpierw dostała środki nasenne, a później jeden z jej braci ją udusił. Po zatrzymaniu mówił, że jest dumny z tego, co zrobił oraz że zmazał plamę na honorze swojej rodziny.

Rodzina walczy o ułaskawienie oprawcy

Obecnie rodzice modelki walczą o uwolnienie syna i oczyszczenie go z zarzutów. Jak twierdzą, wybaczyli mu zbrodnię i wierzą, że miał wówczas dobre zamiary, ponieważ zrobił to dla reputacji rodziny.

To kolejna apelacja rodziców modelki. Już kilkakrotnie w ciągu ostatnich miesięcy domagali się ułaskawienia dla syna. Dla opinii publicznej jest to oburzające. Wiele osób twierdzi, że ta apelacja to poparcie dla „honorowego zabójstwa”, którego dokonał mężczyzna.

Przypadki mordowania kobiet za „znieważanie” rodziny są wciąż powszechne w Pakistanie. W 2015 roku prawie 1100 kobiet zostało zabitych przez krewnych. Są to oficjalne dane, wiele innych przypadków wciąż pozostaje niezgłoszonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij