REKLAMA
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Angelika Karpińska06.10.19 (15:58)

Rolnik dumny. Gigantyczna świnia waży więcej niż niedźwiedź polarny

Świnia waży 500 kilogramów, czyli więcej niż niedźwiedź polarny. Zwierzę jest prawdziwą dumą rolnika, który jest właścicielem farmy. Postanowił on specjalizować się w hodowli gigantycznych świń. Rolnicy wierzą, że stawiając na taki rodzaj działalności, rozwiążą problem braku wieprzowiny w Chinach, przy okazji dorabiając się sporych pieniędzy.
Youtube.com

Hodowcy mogą sprzedać niektóre świnie za ponad 10 tys. juanów, czyli ok. 5,5 tys. zł. To ponad 3 razy więcej niż średni miesięczny dochód w Nanning, stolicy prowincji Guangxi, gdzie mieszka właściciel fermy gigantycznych świń.

REKLAMA

Wysokie ceny wieprzowiny w Chinach skłaniają rolników do hodowli jak największych świń. Ich celem jest osiągnięcie średniej wagi od 175 do 200 kilogramów, podczas gdy normalnie zwierzęta ważą ok. 125 kilogramów. Jak widać, niektóre osobniki osiągają wagęnawet 500 kg.

Chiny borykają się w tym roku z niedoborem wieprzowiny wynoszącym 10 milionów ton. Afrykański pomór świń sprawił, że według niektórych szacunków, populacja tych zwierząt zmniejszyła się o połowę.

Zobacz także: ASF winduje ceny wieprzowiny. Ludzie wybiorą w zamian drób

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij