oprac. oprac. Magdalena Nałęcz
|
aktualizacja

Roman Giertych chce zabrać ks. Jankowskiemu medale. "W tym ten, który mu dałem"

77 reakcji
0
0
77
Podziel się

Nie milknie burza wywołana wyznaniem kobiety, która miała być molestowana w dzieciństwie przez ks. Henryka Jankowskiego. Zdaniem Romana Giertycha duchowny powinien zostać pozbawiony wszelkich form upamiętnienia. W tym orderów i medali.

Roman Giertych wręczył medal ks. Jankowskiemu
Roman Giertych wręczył medal ks. Jankowskiemu (PAP, Paweł Kula)

"Przeczytałem tekst w "GW" o ks. Jankowskim. Jeśli to prawda, to należy jego pomnik rozebrać, nazwy ulic, czy placów zmienić i odebrać mu wszystkie ordery i medale, które otrzymał (w tym ten, który mu dałem jako szef MEN za zasługi w okresie Solidarności)
" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

W "Dużym Formacie" opublikowano rozmowę z Barbarą Borowiecką, która twierdzi, że w dzieciństwie była molestowana przez ks. Henryka Jankowskiego. Znany gdański duchowny i kapelan "Solidarności" miał skrzywdzić seksualnie wiele osób. Sprawa oburzyła opinię publiczną. Wypowiedzieli się na jej temat m.in. Lech Wałęsa, Zbigniew Lew-Starowicz, Tomasz Terlikowski.

– Już w 1993 r. słyszałam o gwałtach księdza. Nic z tym nie zrobiłam i z tym tchórzostwem bardzo źle się czuję – mówiła Wirtualnej Polsce Lidka Makowska, lokalna działaczka kulturalna. Jak twierdzi, nikt z tym nic nie zrobił m.in. dlatego, że obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz to były ministrant ks. Jankowskiego.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zażądała usunięcia pomnika ks. w Gdańsku. W nocy ze środy na czwartek oblano go czerwoną farbą. Pod pomnikiem ustawiono dziecięce buty oraz kartki z hasłem "pedofil".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

77
0
0
KOMENTARZE
(77)
stop religiom
rok temu
goraco polecam portal - STOP RELIGIOM
Jurmaj
rok temu
Przed chwilą pytałem, dlaczego notorycznie nie rozwijają się odpowiedzi ?! I pytanie zniknęło ! Dlaczego nie ma odpowiedzi ? Pewnie chodzi o ilość kliknięć !!!
Mojsze
rok temu
Abp Gocłowski w swoim liscie do jankowskiego pisal co mu sie nie podoba i w tym liscie pisze o chlopcach na uslugach bawiacych sie w pokojach ksiedza List 2004 rok Ogolnie dostepny Wystarczy poszukac
ministrant
rok temu
"Pod pomnikiem ustawiono prałata dziecięce buty oraz kartki z hasłem "pedofil". czy to piszą dzieci ,czy poważni redaktorzy ?
Hans
rok temu
koński łeb nie jest taki czysty skoro pomaga przestępcą i złodziejom ,widocznie za dobre pieniądze to i diabłu pomoże
Najnowsze komentarze (77)
RABIN Z OTWOC...
rok temu
Patrzę , że koń faszysta chce zapomnieć o wszystkim co robił przed uznaniem go za mecenasa przez gazetę Michnika.
yygyjgbikk
rok temu
Hahaha czemu ta baba nie oskarżała Jankowskiego jak żył o molestowanie? Teraz sobie przypominają o molestowaniu bo chcą kasę wyciśnąć za odszkodowania........od plebanów .Te baby to zwykłe hieny łase na łatwą kasę
mili/mikado
rok temu
romeczku, nie spodziewałem się takiej reakcji. chwała ci.
Sdk
rok temu
Gdzie Pani była jak ks Jankowski żył? Nie ładnie oczerniać po śmierci.
ola
rok temu
ja myśle że trzeba kogoś złapać za rękę, nagrać telefonem, żeby mieć dowód, to raz, a dwa to dlaczego ci sami ludzie, którzy teraz niszczą pomniki, nie odbiorą medali Wałesie???
olka
rok temu
I dobrze ,bo jeszcze chwila i zostałby świętym.KK wyprzedza sąd Boski i produkuje świętych.....
twn bolec
rok temu
agenturalne bydło
T67
rok temu
Najpierw odbierzcie medale i nobla Wałęsie...
Odebrac medal...
rok temu
... i dać mecenasu giertychu chu chu
Zorro
rok temu
To Adamowicz też miał oraną pupkę?
sympatyk PO
rok temu
hahaha ale jaja moze GIERTYCH tez maczal
Ja
rok temu
Nie tylko on molestował, gwalcil dzieci. Byli tez i znani polscy aktorzy. Kiedyś w Poznamiu jadąc tramwajem, słyszałem rozmowę dwóch chórzystów z Poznańskich Słowików wracających po występach. Jeden opowiadał drugiemu jal zostal zaproszony do prywatnego pokoju przez Krzysztofa K. , brał udział w sztuce , w której występował chór. Krzysztof K. Jeden z najlepszych pplskich aktorów, nieżyjący już. Zmarł z powodu choroby nowotworowej. W tym czasie o ktorym rozmawiali chórzyści , rzeczywiście występował Krzysztof K
alan
rok temu
ojciec giertycha sam był zboczeńcem
fd
rok temu
adwokat gej z tych
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić