Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Roman Giertych chce zabrać ks. Jankowskiemu medale. "W tym ten, który mu dałem"

77
Podziel się

Nie milknie burza wywołana wyznaniem kobiety, która miała być molestowana w dzieciństwie przez ks. Henryka Jankowskiego. Zdaniem Romana Giertycha duchowny powinien zostać pozbawiony wszelkich form upamiętnienia. W tym orderów i medali.

Roman Giertych wręczył medal ks. Jankowskiemu
Roman Giertych wręczył medal ks. Jankowskiemu (PAP, Paweł Kula)

"Przeczytałem tekst w "GW" o ks. Jankowskim. Jeśli to prawda, to należy jego pomnik rozebrać, nazwy ulic, czy placów zmienić i odebrać mu wszystkie ordery i medale, które otrzymał (w tym ten, który mu dałem jako szef MEN za zasługi w okresie Solidarności)
" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

W "Dużym Formacie" opublikowano rozmowę z Barbarą Borowiecką, która twierdzi, że w dzieciństwie była molestowana przez ks. Henryka Jankowskiego. Znany gdański duchowny i kapelan "Solidarności" miał skrzywdzić seksualnie wiele osób. Sprawa oburzyła opinię publiczną. Wypowiedzieli się na jej temat m.in. Lech Wałęsa, Zbigniew Lew-Starowicz, Tomasz Terlikowski.

Zobacz także:

Ofiary ks. Jankowskiego zabierają głos. Wstrząsające szczegóły

– Już w 1993 r. słyszałam o gwałtach księdza. Nic z tym nie zrobiłam i z tym tchórzostwem bardzo źle się czuję – mówiła Wirtualnej Polsce Lidka Makowska, lokalna działaczka kulturalna. Jak twierdzi, nikt z tym nic nie zrobił m.in. dlatego, że obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz to były ministrant ks. Jankowskiego.

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus zażądała usunięcia pomnika ks. w Gdańsku. W nocy ze środy na czwartek oblano go czerwoną farbą. Pod pomnikiem ustawiono dziecięce buty oraz kartki z hasłem "pedofil".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(77)
RABIN Z OTWOC...
3 lata temu
Patrzę , że koń faszysta chce zapomnieć o wszystkim co robił przed uznaniem go za mecenasa przez gazetę Michnika.
yygyjgbikk
3 lata temu
Hahaha czemu ta baba nie oskarżała Jankowskiego jak żył o molestowanie? Teraz sobie przypominają o molestowaniu bo chcą kasę wyciśnąć za odszkodowania........od plebanów .Te baby to zwykłe hieny łase na łatwą kasę
mili/mikado
3 lata temu
romeczku, nie spodziewałem się takiej reakcji. chwała ci.
Sdk
3 lata temu
Gdzie Pani była jak ks Jankowski żył? Nie ładnie oczerniać po śmierci.
ola
3 lata temu
ja myśle że trzeba kogoś złapać za rękę, nagrać telefonem, żeby mieć dowód, to raz, a dwa to dlaczego ci sami ludzie, którzy teraz niszczą pomniki, nie odbiorą medali Wałesie???
olka
3 lata temu
I dobrze ,bo jeszcze chwila i zostałby świętym.KK wyprzedza sąd Boski i produkuje świętych.....
twn bolec
3 lata temu
agenturalne bydło
T67
3 lata temu
Najpierw odbierzcie medale i nobla Wałęsie...
Odebrac medal...
3 lata temu
... i dać mecenasu giertychu chu chu
Zorro
3 lata temu
To Adamowicz też miał oraną pupkę?
sympatyk PO
3 lata temu
hahaha ale jaja moze GIERTYCH tez maczal
Ja
3 lata temu
Nie tylko on molestował, gwalcil dzieci. Byli tez i znani polscy aktorzy. Kiedyś w Poznamiu jadąc tramwajem, słyszałem rozmowę dwóch chórzystów z Poznańskich Słowików wracających po występach. Jeden opowiadał drugiemu jal zostal zaproszony do prywatnego pokoju przez Krzysztofa K. , brał udział w sztuce , w której występował chór. Krzysztof K. Jeden z najlepszych pplskich aktorów, nieżyjący już. Zmarł z powodu choroby nowotworowej. W tym czasie o ktorym rozmawiali chórzyści , rzeczywiście występował Krzysztof K
alan
3 lata temu
ojciec giertycha sam był zboczeńcem
fd
3 lata temu
adwokat gej z tych
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić