REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski10.12.18 (09:54)

Rosja. Morderca 78 kobiet skazany na dożywocie

Michaił Popkow usłyszał wyrok przed sądem w Irkucku. Był to już drugi proces byłego policjanta. Dzisiaj został skazany za 56 morderstw na najwyższy wymiar kary obowiązujący w Rosji.
CEN / East News

Dożywocie było najcięższą zasądzoną karą dla Popkowa, ale nie jedyną. Były policjant stracił też stopień podporucznika i prawo do państwowej emerytury. I właśnie te dwie ostatnie kary rozwścieczyły skazanego. Co miesiąc dostawał 24 tysiące rubli (ok. 1,5 tysiąca złotych) emerytury - podaje "The Siberian Times".

Media okrzyknęły Michaiła Popkowa najgorszym seryjnym mordercą w historii Rosji. Wcześniej 54-letni mężczyzna został skazany za zabójstwa 22 kobiet. Wyrok dożywocia zapadł w 2015 roku. Dalsze śledztwo doprowadziło policjantów na trop kolejnych 56 ofiar, które Popkow gwałcił i zabijał. Drugi proces ruszył w styczniu 2018 roku.

REKLAMA

Morderca był bardzo brutalny. Na ciałach niektórych ofiar śledczy znaleźli nawet 170 ran zadanych nożem. Napastnik działał wyjątkowo perfidnie. Służył w policji i jako mundurowy budził zaufanie. Bardzo często oferował kobietom podwózkę, a potem je uśmiercał.

Chciałem oczyścić syberyjskie miasta z niemoralnych kobiet - zeznał Popkow.

ANTON KLIMOV/AFP / East News

Ofiary seryjnego mordercy miały od 18 do 50 lat. Trzy kobiety Rosjanin puścił wolno, bo jak powiedział, nie chciały z nim pić. Propozycja alkoholu była testem dla przyszłych ofiar zabójcy.

Te, które się zgadzały, od razu skazywałem na śmierć - powiedział mężczyzna ponownie skazany na dożywocie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij