o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Łukasz Dynowski
|

Rosja odpali Szatana. Rakieta ma straszliwą moc

294
Podziel się

Rosja przetestuje w przyszłym roku potężną rakietę Szatan 2. Pocisk Szatan 2, jak nazywa go NATO (jego oficjalna nazwa to RS-28 Sarmat), jest zdolny do przenoszenia głowic termojądrowych. Rosja zamierza w 2020 roku przeprowadzić co najmniej pięć testów tego niszczycielskiego pocisku.

rosja rakieta
rosja rakieta (Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej)
bDfJZxyZ

Rakieta zostanie wystrzelona z Kosmodromu Plesieck (północno-zachodnia Rosja). Szatan 2 jest w stanie zabrać ze sobą ładunek, który mógłby zniszczyć terytorium o rozmiarach Francji.

Olbrzymia siła rażenia. Pocisk może przenieść 16 głowic, których łączna moc wynosi 40 megaton. To oznacza, że pocisk ma moc aż 2 tys. razy większą niż bomba zrzucona na Nagasaki w 1945 roku.

System rakietowy zostanie włączony do użytku w 2021 roku, o ile spełni wszystkie wymogi – powiedziało anonimowe źródło z otoczenia rosyjskiego ministerstwa obrony, które cytuje dziennik "Wiedomosti".

bDfJZxzb

Zobacz też: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Rosja miała problemy z pociskiem. Szatan 2 został zaprezentowany w ubiegłym roku przez Władimira Putina. Poprzednie testy rakiety były naznaczone problemami technicznymi. Ministerstwo obrony nie potwierdziło doniesień o testach, ale wszystko wskazuje na to, że Rosja przeprowadzi część z nich już na początku 2020 roku.

Władimir Putin modernizuje arsenał nuklearny. Wdrożenie pocisku Szatan 2 stanowi część modernizacji. Pocisk ma zasięg 10 tys. kilometrów i może zniszczyć terytorium o rozmiarach ok. 700 tys. kilometrów kwadratowych.

bDfJZxzh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDfJZxzC
KOMENTARZE
(294)
To jest bliżs...
12 miesięcy temu
prawdy, niż cakapskie przechwałki - pamiętacie chyba jeszcze Putina i jego rakiety z atomowymi silnikami...Ukraińcy z biura projektowego Jużnoje zaprezentowali ponaddźwiękowy pocisk przeciwlotniczy Mołnija (Błyskawica) przeznaczony do „obrony przed Rosją”. Taką informacją podzielił się kanał YouTube Overview TV. Konstruktorzy pokazali rakietę na wystawie „Broń i Bezpieczeństwo – 2019”. Twierdzą, że prędkość „Błyskawicy” sięga 2000-2500 kilometrów na godzinę. Planują wyposażyć w te pociski samoloty Su-27 i Su24M, które są w służbie ukraińskich sił powietrznych...
da
12 miesięcy temu
jest pewne prawdopodobieństwo że w chwili startu pocisk wyrukwi i wojna zakończy się samobójem.
Polski patrio...
12 miesięcy temu
ciekawe,bo czasem zdarza sie ze rakieta nawet w góre nie wystartuje.obali sie i bummm.700tys km w popiele Rosji
bDfJZxzD
Ameryka
12 miesięcy temu
Jedyne państwo na świecie, które użyło broni atomowej przeciw bezbronnym ludziom
heheszki
12 miesięcy temu
jak tam ruskie putasy?? mama nadal robi pod lasem i nie ma bierzacej wody ale najwaznie ze macie nowa rakiete haha
Najnowsze komentarze (294)
Ks
11 miesięcy temu
Nazwa adekwatna do całego ruskiego kraju...
Mg-42
11 miesięcy temu
A może tak wybuchł by im na wyrzutni?😳
Kalifat Franc...
11 miesięcy temu
Czy Prezio Makaron czuje sie teraz lepiej???Francja trzyma sie mocno..
Invader7
11 miesięcy temu
Czy Rosjanie potrafia wymyślać tylko narzędzia do zabijania? Kiedy przeczytamy o nowym leku wymyślonym przez Rosjan?
droma
11 miesięcy temu
ale czy ta rakieta ma sile brudnej onucy ,lub chociaz sile cynamonu z gaci cara ,ktory wali ze strachu przed dydu ,dydu ...
derbent
11 miesięcy temu
HA, ha ha ha …..
nie wierzę w ...
11 miesięcy temu
lepiej weźcie dzieci łopatki i dzieci łopatki i idźcie do piaskownicy zamiast się wymądrzać...
bart
11 miesięcy temu
Zamiast dbać o biednych jak mysz kościelna obywateli putin tak jak kim(celowo z małej) bawi się w wojnę ,w której nikt zwyciężyć nie może a przegrać mogą wszyscy.Głupota bez granic po prostu.
bDfJZxzv
Aro
12 miesięcy temu
Tyran że wschodu potrafi tylko niszczyć. Samo zło.
....
12 miesięcy temu
Psycho ziom
J@
12 miesięcy temu
Czy dowiemy się kiedyś, że w Rosji wynaleziono lek onkologiczny, zrobiono cokolwiek dla ochrony środowiska albo produkują tam coś, co sprawia, że życie staje się lepsze? Nigdy o czymś takim nie czytamy. Zawsze tylko broń, rakiety, głowice. Potąbany kraj i ludzie z Putinem na czele.
Wolfram
12 miesięcy temu
Sraty taty, ziarenko prawdy w tym i może jest, ALE! Rosjanie nigdy nazbyt nie chwalili się tym co posiadają. Możliwe że jest to prawda, ale rząd Rosyjski nigdy czegoś takiego nie potwierdzi dopóki nie uzna to za opłacalne. Np rząd USA lubi się przechwalać ma swój cel w tym.
Myślcie logic...
12 miesięcy temu
bo czy pięknie rozrysowana na deskach kreślarski waszych naukowców czy "zabójczo" animowana w filmach reklamowych, nowoczesna broń może zabijać? By budować takie rzeczy (o jakich śni Putin), trzeba mieć zespoły naukowców, inżynierów, robotników, potrzebne też są nowoczesne technologie, komponenty, surowce, pieniądze itp, itd... a u was wszystkiego brakuje! Jesteście izolowanym narodem - żyjecie we współczesnym LAZARECIE, niczym trędowaci, z którymi cywilizowani ludzie, nie chcą mieć NIC WSPÓLNEGO - ZE STRACHU PRZED WAMI!!!
JAobserwator
12 miesięcy temu
Polacy! Nie bójcie się, nie oddamy ani guzika jak w 39-tym. Oni nas się boją obronimy Europę, e co tam Europę obronimy Świaaat!!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić