Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Rosja odpali Szatana. Rakieta ma straszliwą moc

293
Podziel się

Rosja przetestuje w przyszłym roku potężną rakietę Szatan 2. Pocisk Szatan 2, jak nazywa go NATO (jego oficjalna nazwa to RS-28 Sarmat), jest zdolny do przenoszenia głowic termojądrowych. Rosja zamierza w 2020 roku przeprowadzić co najmniej pięć testów tego niszczycielskiego pocisku.

rosja rakieta
rosja rakieta (Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej)
bEUIVFgB

Rakieta zostanie wystrzelona z Kosmodromu Plesieck (północno-zachodnia Rosja). Szatan 2 jest w stanie zabrać ze sobą ładunek, który mógłby zniszczyć terytorium o rozmiarach Francji.

Olbrzymia siła rażenia. Pocisk może przenieść 16 głowic, których łączna moc wynosi 40 megaton. To oznacza, że pocisk ma moc aż 2 tys. razy większą niż bomba zrzucona na Nagasaki w 1945 roku.

System rakietowy zostanie włączony do użytku w 2021 roku, o ile spełni wszystkie wymogi – powiedziało anonimowe źródło z otoczenia rosyjskiego ministerstwa obrony, które cytuje dziennik "Wiedomosti".

bEUIVFgD

Zobacz też: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Rosja miała problemy z pociskiem. Szatan 2 został zaprezentowany w ubiegłym roku przez Władimira Putina. Poprzednie testy rakiety były naznaczone problemami technicznymi. Ministerstwo obrony nie potwierdziło doniesień o testach, ale wszystko wskazuje na to, że Rosja przeprowadzi część z nich już na początku 2020 roku.

Władimir Putin modernizuje arsenał nuklearny. Wdrożenie pocisku Szatan 2 stanowi część modernizacji. Pocisk ma zasięg 10 tys. kilometrów i może zniszczyć terytorium o rozmiarach ok. 700 tys. kilometrów kwadratowych.

bEUIVFgJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEUIVFhe
KOMENTARZE
(293)
Haha
7 miesięcy temu
Ja bym to wystrzelił na YNABEJ IZRAEL. Wtedy by się skończyły raz na zawsze męki i cierpienia Palestyńczyków
Stanley
7 miesięcy temu
Oni tylko to potrafią grozić całemu światu, a przecież jest ich tylko 140 milionów. Prawda, że to chore.
2222223
7 miesięcy temu
każdy kto potrafi zapanować nad ptakiem jest stabilny moralnie, dzisiejsza kultura rozporkowa powoduje niestety, że brakuje facetów, chodzą tylko ciała...
bEUIVFhf
xxxx
7 miesięcy temu
Z powyższego wynika, że odpalenie szatana ma nastąpić w 2020 r. Mamy chyba 2021r. Może odpalenie jest wyznaczone kalendarzem np. Majów, Siuksów lub innego plemienia.
Mg-42
2 lata temu
A może tak wybuchł by im na wyrzutni?😳
Kalifat Franc...
2 lata temu
Czy Prezio Makaron czuje sie teraz lepiej???Francja trzyma sie mocno..
Invader7
2 lata temu
Czy Rosjanie potrafia wymyślać tylko narzędzia do zabijania? Kiedy przeczytamy o nowym leku wymyślonym przez Rosjan?
derbent
2 lata temu
HA, ha ha ha …..
nie wierzę w ...
2 lata temu
lepiej weźcie dzieci łopatki i dzieci łopatki i idźcie do piaskownicy zamiast się wymądrzać...
bart
2 lata temu
Zamiast dbać o biednych jak mysz kościelna obywateli putin tak jak kim(celowo z małej) bawi się w wojnę ,w której nikt zwyciężyć nie może a przegrać mogą wszyscy.Głupota bez granic po prostu.
Aro
2 lata temu
Tyran że wschodu potrafi tylko niszczyć. Samo zło.
J@
2 lata temu
Czy dowiemy się kiedyś, że w Rosji wynaleziono lek onkologiczny, zrobiono cokolwiek dla ochrony środowiska albo produkują tam coś, co sprawia, że życie staje się lepsze? Nigdy o czymś takim nie czytamy. Zawsze tylko broń, rakiety, głowice. Potąbany kraj i ludzie z Putinem na czele.
Myślcie logic...
2 lata temu
bo czy pięknie rozrysowana na deskach kreślarski waszych naukowców czy "zabójczo" animowana w filmach reklamowych, nowoczesna broń może zabijać? By budować takie rzeczy (o jakich śni Putin), trzeba mieć zespoły naukowców, inżynierów, robotników, potrzebne też są nowoczesne technologie, komponenty, surowce, pieniądze itp, itd... a u was wszystkiego brakuje! Jesteście izolowanym narodem - żyjecie we współczesnym LAZARECIE, niczym trędowaci, z którymi cywilizowani ludzie, nie chcą mieć NIC WSPÓLNEGO - ZE STRACHU PRZED WAMI!!!
bEUIVFgX
JAobserwator
2 lata temu
Polacy! Nie bójcie się, nie oddamy ani guzika jak w 39-tym. Oni nas się boją obronimy Europę, e co tam Europę obronimy Świaaat!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić