o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Rosja się nie wycofa. Zawieszenia broni nie będzie

160
Podziel się

We wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odrzucił wezwania do zawieszenia broni. Polityk jest przeciwny zatrzymania wspieranej przez Rosję ofensywy syryjskiej w Idlib w północno-zachodniej Syrii.

Atak w prowincji Idlib (zdjęcie archiwalne).
Atak w prowincji Idlib (zdjęcie archiwalne). (East News, ANAS AL-DYAB/AFP)
bDJjIlLp

We wtorek Siergiej Ławrow odrzucił pomysł zawieszenia broni. Szef rosyjskiej dyplomacji odpowiedział na wezwania ONZ w sprawie natychmiastowego zaprzestania działań w Syrii

To kapitulacja przed terrorystami, a nawet nagroda za ich działania naruszające międzynarodowe traktaty i liczne rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział Siergiej Ławrow.

Ławrow nie chce zaprzestania działań w Syrii. Oskarża także niektóre rządy o "chęć usprawiedliwienia oburzających działań radykalnych i terrorystycznych ugrupowań".

bDJjIlLr

W przeciwnym razie trudno byłoby wytłumaczyć upomnienia dotyczące możliwości zawarcia porozumień pokojowych z bandytami - dodał, odnosząc się do sytuacji w prowincji Idlib.

Od tygodni w Idlib trwa ofensywa syryjskich żołnierzy wspieranych przez Rosję. Konflikt z rebeliantami, działającymi wspólnie z Turcją doprowadził do ucieczki setek tysięcy ludzi. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża z siedzibą w Genewie stwierdził, że jest głęboko zaniepokojony sytuacją cywilów uciekających przed walką.

To najgorsza fala przesiedleń, jaką widzieliśmy podczas konfliktu w Syrii. W trudnych zimowych warunkach w Idlib widzimy ludzi uwięzionych, odizolowanych i pozbawionych możliwości poradzenia sobie samodzielnie. Jest to całkowicie nie do przyjęcia - powiedział Fabrizio Carboni, dyrektor Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża na Bliski i Środkowy Wschód.

ONZ wezwało do natychmiastowego zaprzestania działań. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że planuje zorganizować szczyt 5 marca z udziałem przywódców Rosji, Francji i Niemiec w związku z eskalacją konfliktu.

bDJjIlLx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDJjIlLS
KOMENTARZE
(160)
Mr dżonsonik
rok temu
Tylko Rosja ma prawo tam być. Jest poproszona przez legalne władze Kraju.
Artaxerxes
rok temu
Terrorystów islamskich bombardować bez litości. I tych co ich wspierają
polak
rok temu
Im prędzej Syria z pomocą Rosji zrobi tam porządek tym lepiej dla Syrii i Syryjczyków.
bDJjIlLT
Gdzeg
rok temu
Zrzucać bomby,zabijać terrorystów!
Kastor
rok temu
Z każdym razem jak terroryści islamscy i współpracujący z nimi syryjscy rebelianci zmuszani są do odwrotu i trać kolejne bastiony wspierające ich USA i Turcja podnoszą krzyczą o konieczności przerwania działań wojennych i zawierania rozejmu. Dotychczasowe praktyki pokazały że służy to wyłącznie terrorystom bo w tym czasie przy wsparciu swoich mocodawców mogą kolejny raz wzmacniać soje siły. Mam nadzieję że Armia Syrii i w spierający ją na prośbę legalnego syryjskiego Rządu Rosjanie już kolejny raz na "takie chwyty" nie dadzą się nabrać. Dni terrorystów Państwa Islamskiego i wspierających go rebeliantów syryjskich dzięki pomocy Rosji są już policzone. Dotychczasowa działania zbrojne USA przeciwko terrorystom tzw Państwa Islamskiego okazały się oszustwem a faktycznym ich celem było wspieranie terrorystów i rebeliantów i wykorzystywanie ich w interesie USA do zwalczanie i obalenia legalnego demokratycznie wybranego Rządu Syrii. Zamieszki na Bliskim Wschodzie to wojna Stanów Zjednoczonych o umacnianie swoich wpływów w tym rejonie. Podobny cel przyświeca teraz również Turcji Jedynie Rosja może postawić tamę tym rozbójniczym działaniom niektórych państw NATO
Najnowsze komentarze (160)
toto
rok temu
stop!!! tureckiej ekspansji
tak to!
rok temu
gdzie się wprosi Rosja a tam zawsze płacz, głód i wojny!!
jasko
rok temu
Polacu zaprosili zolniezy Chamerykanskich do Polandi
Co za syf
rok temu
Dlaczego przedstawiacie Rosje jako agresora? Przecież to Turcy napadli na Syrie. To ma być dziennikarstwo czy propaganda?
miki
rok temu
ONZ milczało gdy USA wywoływało konflikt W Syrii,Libii ,Iraku.A naraz na polecenie CIA OBUDZIŁO SIĘ.To instytucja niepoważna i niewiarygodna
Bober
rok temu
Pokażcie mi chociaż jedną muzłumańską fundację wspierającą chrześcijan w potrzebie! Skoro oni nami gardzą to co mne obchodzi co sami sobie uczynili.
Ja1
rok temu
Rosja i Turcja to okupanci Syrii.
s52
rok temu
Rosjo, zajmij się swoją gospodarką i pracą na rzecz swych obywateli i nie gwałć innych narodów !!!
bDJjIlLL
olek
rok temu
Erdogan to Lawirant ,moim zdaniem prez Putin zbytnio zaufal Erdoganowisprzedajac .rakiety S 400 Brawo panie Lawrow dosc poblazania Jankeskim agresorowi
mars
rok temu
da wania da trolluj dalej
men L
rok temu
Ale by było gdyby tureckie s-400 zestrzeliły ruskie samoloty
ortografia
rok temu
przeciwny ZATRZYMANIU! Proszę o większą dbałość o poprawną polszczyznę
propaganda
rok temu
Pomyślcie, wszystkie inne państwa na świecie się mylą tylko jedna Rosja ma rację? To zakłamany, niedemokratyczny i zacofany kraj, który oprócz zbrojnej interwencji nie ma nic więcej do zaoferowania światu.Po stokroć wolę amerykańska wojnę od ruskiego pokoju! Rosjanie to dzisiejsi Wandalowie!
Brawo Syria!
rok temu
O jaka dobra ta ONZ!Proponuje natychmiastowe przerwanie działań w kompletnie zniszczonej Syrii przez masowe bombardowania i przez nasłanych terrorystów.W takiej właśnie Syrii aktualnie jest likwidowany ostatni bastion nasłanej bandy terrorystycznej.Szkoda i to bardzo wielka,że ta ONZ nie proponowała tego samego w Iraku,Afganistanie, Libii i tej nieszczęsnej Syrii.Nie mówiąc już o innych napadniętych i zniweczonych państwach, np Wietnamu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić