o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Rosja się nie wycofa. Zawieszenia broni nie będzie

160
Podziel się

We wtorek rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow odrzucił wezwania do zawieszenia broni. Polityk jest przeciwny zatrzymania wspieranej przez Rosję ofensywy syryjskiej w Idlib w północno-zachodniej Syrii.

Atak w prowincji Idlib (zdjęcie archiwalne).
Atak w prowincji Idlib (zdjęcie archiwalne). (East News, ANAS AL-DYAB/AFP)
bDmXOIdN

We wtorek Siergiej Ławrow odrzucił pomysł zawieszenia broni. Szef rosyjskiej dyplomacji odpowiedział na wezwania ONZ w sprawie natychmiastowego zaprzestania działań w Syrii

To kapitulacja przed terrorystami, a nawet nagroda za ich działania naruszające międzynarodowe traktaty i liczne rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział Siergiej Ławrow.

Ławrow nie chce zaprzestania działań w Syrii. Oskarża także niektóre rządy o "chęć usprawiedliwienia oburzających działań radykalnych i terrorystycznych ugrupowań".

bDmXOIdP

W przeciwnym razie trudno byłoby wytłumaczyć upomnienia dotyczące możliwości zawarcia porozumień pokojowych z bandytami - dodał, odnosząc się do sytuacji w prowincji Idlib.

Od tygodni w Idlib trwa ofensywa syryjskich żołnierzy wspieranych przez Rosję. Konflikt z rebeliantami, działającymi wspólnie z Turcją doprowadził do ucieczki setek tysięcy ludzi. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża z siedzibą w Genewie stwierdził, że jest głęboko zaniepokojony sytuacją cywilów uciekających przed walką.

To najgorsza fala przesiedleń, jaką widzieliśmy podczas konfliktu w Syrii. W trudnych zimowych warunkach w Idlib widzimy ludzi uwięzionych, odizolowanych i pozbawionych możliwości poradzenia sobie samodzielnie. Jest to całkowicie nie do przyjęcia - powiedział Fabrizio Carboni, dyrektor Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża na Bliski i Środkowy Wschód.

ONZ wezwało do natychmiastowego zaprzestania działań. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział, że planuje zorganizować szczyt 5 marca z udziałem przywódców Rosji, Francji i Niemiec w związku z eskalacją konfliktu.

bDmXOIdV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDmXOIeq
KOMENTARZE
(160)
Mr dżonsonik
9 miesięcy temu
Tylko Rosja ma prawo tam być. Jest poproszona przez legalne władze Kraju.
Artaxerxes
9 miesięcy temu
Terrorystów islamskich bombardować bez litości. I tych co ich wspierają
polak
9 miesięcy temu
Im prędzej Syria z pomocą Rosji zrobi tam porządek tym lepiej dla Syrii i Syryjczyków.
bDmXOIer
Gdzeg
9 miesięcy temu
Zrzucać bomby,zabijać terrorystów!
Kastor
9 miesięcy temu
Z każdym razem jak terroryści islamscy i współpracujący z nimi syryjscy rebelianci zmuszani są do odwrotu i trać kolejne bastiony wspierające ich USA i Turcja podnoszą krzyczą o konieczności przerwania działań wojennych i zawierania rozejmu. Dotychczasowe praktyki pokazały że służy to wyłącznie terrorystom bo w tym czasie przy wsparciu swoich mocodawców mogą kolejny raz wzmacniać soje siły. Mam nadzieję że Armia Syrii i w spierający ją na prośbę legalnego syryjskiego Rządu Rosjanie już kolejny raz na "takie chwyty" nie dadzą się nabrać. Dni terrorystów Państwa Islamskiego i wspierających go rebeliantów syryjskich dzięki pomocy Rosji są już policzone. Dotychczasowa działania zbrojne USA przeciwko terrorystom tzw Państwa Islamskiego okazały się oszustwem a faktycznym ich celem było wspieranie terrorystów i rebeliantów i wykorzystywanie ich w interesie USA do zwalczanie i obalenia legalnego demokratycznie wybranego Rządu Syrii. Zamieszki na Bliskim Wschodzie to wojna Stanów Zjednoczonych o umacnianie swoich wpływów w tym rejonie. Podobny cel przyświeca teraz również Turcji Jedynie Rosja może postawić tamę tym rozbójniczym działaniom niektórych państw NATO
Najnowsze komentarze (160)
toto
9 miesięcy temu
stop!!! tureckiej ekspansji
tak to!
9 miesięcy temu
gdzie się wprosi Rosja a tam zawsze płacz, głód i wojny!!
jasko
9 miesięcy temu
Polacu zaprosili zolniezy Chamerykanskich do Polandi
Co za syf
9 miesięcy temu
Dlaczego przedstawiacie Rosje jako agresora? Przecież to Turcy napadli na Syrie. To ma być dziennikarstwo czy propaganda?
miki
9 miesięcy temu
ONZ milczało gdy USA wywoływało konflikt W Syrii,Libii ,Iraku.A naraz na polecenie CIA OBUDZIŁO SIĘ.To instytucja niepoważna i niewiarygodna
Bober
9 miesięcy temu
Pokażcie mi chociaż jedną muzłumańską fundację wspierającą chrześcijan w potrzebie! Skoro oni nami gardzą to co mne obchodzi co sami sobie uczynili.
Ja1
9 miesięcy temu
Rosja i Turcja to okupanci Syrii.
s52
9 miesięcy temu
Rosjo, zajmij się swoją gospodarką i pracą na rzecz swych obywateli i nie gwałć innych narodów !!!
bDmXOIej
olek
9 miesięcy temu
Erdogan to Lawirant ,moim zdaniem prez Putin zbytnio zaufal Erdoganowisprzedajac .rakiety S 400 Brawo panie Lawrow dosc poblazania Jankeskim agresorowi
mars
9 miesięcy temu
da wania da trolluj dalej
men L
9 miesięcy temu
Ale by było gdyby tureckie s-400 zestrzeliły ruskie samoloty
ortografia
9 miesięcy temu
przeciwny ZATRZYMANIU! Proszę o większą dbałość o poprawną polszczyznę
propaganda
9 miesięcy temu
Pomyślcie, wszystkie inne państwa na świecie się mylą tylko jedna Rosja ma rację? To zakłamany, niedemokratyczny i zacofany kraj, który oprócz zbrojnej interwencji nie ma nic więcej do zaoferowania światu.Po stokroć wolę amerykańska wojnę od ruskiego pokoju! Rosjanie to dzisiejsi Wandalowie!
Brawo Syria!
9 miesięcy temu
O jaka dobra ta ONZ!Proponuje natychmiastowe przerwanie działań w kompletnie zniszczonej Syrii przez masowe bombardowania i przez nasłanych terrorystów.W takiej właśnie Syrii aktualnie jest likwidowany ostatni bastion nasłanej bandy terrorystycznej.Szkoda i to bardzo wielka,że ta ONZ nie proponowała tego samego w Iraku,Afganistanie, Libii i tej nieszczęsnej Syrii.Nie mówiąc już o innych napadniętych i zniweczonych państwach, np Wietnamu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić